Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A fékemmel gondok vannak,...

A fékemmel gondok vannak, egyre kevésbé fog. Decemberben tudom szervízbe vinni a bicajt, addig van valami, amit magam tehetek a fékkel?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 12:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
V-fék vagy tárcsafék?
2011. nov. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ajjaj :)Én egy nőnemű egyed vagyok,pontosítanád a kérdést?

Megnéztem,inkább tárcsafék.

2011. nov. 22. 12:51
 3/19 anonim ***** válasza:

Na akkor nézzük, tárcsafék olyan, hogy a teleszkóp aljánál van egy tárcsa felszerelve az agyra. A tárcsa így néz ki : [link]


Ha ilyened van ez esetben, lehet bowden nyúlás ha mechanikus (Vagyis bowden van a bowdenházban), vagy csak egyszerűen elkoptak a fékpofák. Ez esetben cserélni kell őket. Ha el van kopva a fékpofa azzal nem jó játszani, mert egyszer fog, egyszer pedig nem. Vagy ha Hidraulikus (vagyis nincs bowden) akkor szivároghat a benne lévő anyag. Ha tárcsaféked van én arra tippelek, hogy a fékpofák elfogytak.


A V fék ilyen : [link] Ez egy egyszerű szerkezetű fék. Ahogy húzod a bowdent (ebből nincs hidraulikus csak mechanikus) úgy húzza össze a két fékpofát. (Fékpofa az ami hozzáér a felnihez és így lassítja). A bowdennyúlást én kizárnám, inkább itt is arra tippelnék, hogy elfogytak a fékpofák. Ezt nagyon egyszerűen meg lehet állapítani. Itt ez a videó : http://www.youtube.com/watch?v=H6BYHA3Jao4. Ahogy a videón is elmondja, ki kell akasztani a féket és utána ellenőrizni. A kopásjelző csíkkal, amit a videón is mutat tudod ellnőrizni mennyire van elkopva a fék.

Amúgy amit a videón csinál a fickó azt te is nagyon egyszerűen meg tudod csinálni.


Itt a tárcsafékre is a videó: http://www.youtube.com/watch?v=1CzIJE7hxPk&feature=related


Remélem tudtam segíteni, ha nem akkor még kérdezz bátran :)

2011. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

V-fékem van...

Nagyon hasznos volt a videó,köszönöm szépen.Szerzek eszközöket:)és igyekszem a videóhoz mérten ügyeskedni.Egyébként a hátsó fékemmel van gond,úgy tűnik nem kopott,illeszkedik a tárcsára,viszont csak akkor fog,ha(uramisten,ezt hogy mondjam el?)ha amikor behúzom a féket nincs rendesen rácsavarva az a bigyó,ami a fék vezetékkel illeszkedik a fékkarba,szóval a sodrony szabadon áll.Ha a helyére rögzítem máris nem fog a fék.És az is érdekes,hogy ha behúzom a féket,akkor "úgy marad".Az a kis gumi nem áll vissza eredeti állapotába.Miért nem vagyok férfi egy órára?

2011. nov. 22. 15:06
 5/19 anonim ***** válasza:
Figyelj, vidd el egy szervízbe. Jó fej szerelő ingyen megmondja mi a probléma és max. 1000FTért meg is csinálja. Aki ért hozzá az megcsinálja neked 5-10 perc alatt.
2011. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen,valószínűleg ez lesz.A nagy szerviz decemberben lesz,ezt pedig a napokban megmutatom egy jó fej szerelőnek:)Mindent nagyon szépen köszönök!!
2011. nov. 22. 15:42
 7/19 anonim ***** válasza:
szerintem pedig először olvass utána, hogy hogyan működik a bicikli, hogyan lehet karbantartani, mert hosszabb távon sokat spórolhatsz azzal, ha magad javítod. Persze, ha nem bringázol gyakran, akkor felesleges befektetés, ezesetben tényleg szervízbe érdemes vinni.
2011. nov. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Sokat bringázok,de nem vagyok az az ezermester típus.Viszont mivel már veszélyes a helyzet(ma túlmentem egy kanyaron,mert nem tudtam lefékezni:)ezért elviszem szerelőhöz,végignézem mit csinál,hátha később én is meg tudom csinálni.Köszönöm!
2011. nov. 22. 20:33
 9/19 A kérdező kommentje:
...És az előzőekben ajánlott szerelős videókat is tanulmányozni fogom.
2011. nov. 22. 20:35
 10/19 anonim ***** válasza:
Amit alaként kellene tudnod, az kb a fék állítás, defekt javítás, váltó beállítás, bowdenezés. Na meg az alapvető dolgok, mint a hajtás tisztítása, csavarok utánhúzása (bár ez szerintem okozhat gondot, ha végignézed azokat a videókat amit linkeltem és még ami ahhoz a sorozahthoz tartozik. Előző válaszolónak igaza van, alapvető dolgokat kell tudni.
2011. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!