Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nemrég kezdtem hosszabb távon...

Nemrég kezdtem hosszabb távon tekerni, kezdőként jók ezek az eredmények?

Figyelt kérdés

Nem versenykerékpáros akarok lenni, amire én használnám a kerékpárt az túrázás, és arra, hogy jó kondiban legyek, többet tudjak sportolni.

távolság: 12,63 km

max. speed 32,2

avg. speed 18,9

idő: 40 min

Városon kívül főutakon merjek menni biciklivel, vagy ragaszkodjam a kerékpárutakhoz?


2011. szept. 4. 06:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Sík úton közepes ez az eredmény. De ne másokhoz hasonlítsd magad, az a lényeg, hogy magadhoz képest egyre jobb legyél.


Kerékpárúton sokkal kényelmesebb tekerni, mert biztonságban érzi magát az ember. Hátránya, hogy sokszor nem lehet olyan sebességet elérni, mint a főúton (gyalogosok miatt, út minősége miatt). Hogy menniyre biztonságos az autók között menni, neked kell megítélned.

2011. szept. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én viszont kifejezetten kerülöm a kerékpárutakat, mert nekem a kerékpárutak az izgalmas vonalvezetésük miatt inkább veszélyesek. Nem szeretem, mikor az út egy éles kanyar után egy nagy rózsabokorba torkollik. A kerékpárutak olyan 15-20 km/h-s sebességre vannak tervezve. Mondjuk én azért tartósan 30 km/h fölött szoktam menni, hacsak nem épp egyheti tábori felszerelést viszek magammal, és nem túl jó a biciklim manőverezőképessége. Szerintem nyugodtan gyere le az útra (persze először keress kisebb forgalmú utat, ne rögtön az 51-esnek vágj neki).
2011. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

12 km egyaltalan nem hosszu tav ... nekem nagyjabol annyi az ut mig rendesen bemelegszem :) es a sebessegen is kellene egy kicsit tornazni, igaz ha 80 eves papo vagy, akkor siman minden tiszteletem.


Tekerj nagyjabol 50 km-t naponta es probalj meg 40 km/h koruli sebesseget tartani hosszu szakaszokban, de pihenoben sem menj 25-30 ala ... par ev mulva ott lesz a helyed a Tour-on :)

2011. szept. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!