Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mikor adják a kerékpárokra a...

Mikor adják a kerékpárokra a legnagyobb leárazást? (évszak, és nem market, hanem szakbolt)

Figyelt kérdés
Továbbá, mire kell odafigyelni egy 130k-s vásárlásánál?
2011. aug. 10. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Kb ugyan arra mint egy 120K vagy egy 30K vásárlásánál.

Milyet akarsz venni? Attól függ.

2011. aug. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy Kross A2-t néztem ki.
2011. aug. 10. 20:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést.


Új kerékpárt veszel nem? Akkor mégis mire szeretnél figyelni, hogy kopottak-e a csapágyak vagy mi?

Új kerékpárt a specifikációi alapján választasz, ha megfelelnek az alkatrészek megveszed.

2011. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ne nézél már hülyének...Ha belegondolsz...Hervisbe néztem egy KTM-et (csak úgy poénból), és láttam hogy a gumin már vannak repedések...pl.

Szal. nem árt ha odafigyelek..

Jó mondjuk ez nem szakbolt...

2011. aug. 11. 15:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél elájulva a szakboltokból, nekem eddig rengeteg negatív tapasztalatom van kifejezetten bringás boltokkal kapcsolatban pedig 10 éve bringázom és azalatt megfordultam már vagy 20 helyen, de a legtöbben nyilvánvaló volt hogy hiányzik a szakértelem. Ugyan olyan eséllyel tudsz kifogni egy """szakboltban""" egy hibás kerékpárt mint akár a Hervisben. A Hervisben is bringaszerelők dolgoznak, pont ugyan olyanok mint a bringaboltban.

Akkor amire figyelj oda:

-kerekek állapota

-bowdenek állapota

-vázat végignézheted van-e rajta hajszálrepedés

-felnik centírozottsága

-V-fékek egyszerre mozognak-e, a fékkarok nagyjából ugyan ott keményednek fel

-első féket behúzod erősen és megrángatod a kormányt, megnézed hogy lötyög-e bármelyik irányba. H anyikorgó, recsegő hangot hallasz gáz van

-ha van rajta első teleszkóp ránehezedsz, megnyomkodod, megnézed kijárja-e az egész utat (persze előtte nem árt utána nézni a neten hogy mit is tud a teló, mert egy olcsóbtól eleve nem kell csodát várni), megnézed nem darabos-e a mozgása, egyenletesen jár-e (szintén relatív)

-mész vele pár kört, lehetőleg ráállsz a pedálokra, rugózol vele figyeled nem nyekereg-e a pedál vagy a középcsapágy

-aztán a váltót ellenőrzöd, végigváltasz le-fel oda-vissza, ezzel többet ott nem tudsz tenni. Ha nem pontosan vált egy olyan váltó akkor gáz van, szólsz az eladónak hogy állítsa be.


Nagyjából ennyi jutott eszembe. Ezek a dolgok még a leggagyibb Tescós bringákon is jó szokott lenni első körben, szóval ezzel nem vagy beljebb...

2011. aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó thx :)

Amúgy tárcsás lesz.

Hajszálrepedés kiszürése lesz nehéz, de mondjuk az is igaz, hogyha ott van olyan, akkor az kijön hamar, és garancia :D

2011. aug. 11. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!