Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha a bicikli kerék sugara...

Ha a bicikli kerék sugara 16cm akkor az egy 16-os bicikli?

Figyelt kérdés
Ez a méret jó lehet 2.5 éves gyereknek???
2011. júl. 28. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A bicikli mérete alatt a kerékméretet értjük. A kerékméret pedig a felni átmérője colban. Egy col 25,4 mm, vagy ha jobban tetszik: 2,54 cm. Vagyis egy 16 centis sugarú kerékkel szerelt bicikli kerékátmérője 32 cm, ami kb. 13-as keréknek felel meg (már ha tényleg a felni sugarát mérted, nem az egész kerékét). Azt, hogy elég-e egy 2,5 éves gyereknek, nem tudom, mert nem volt még olyan idős gyerekem.
2011. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz a gyors választ, de bele mértem a gumit is az baj?

A csapágytól a gumi végéig mértem.

2011. júl. 28. 15:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak a felni 14,5 cm.
2011. júl. 28. 16:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 12-es lesz az, az a legkisebb gyerek méret. A gyereket meg rá kell ültetni, megnézni, hogy ha leglejjebb van engedve a nyereg, leér-e a lába. (Azt mondják, úgy tanul meg a gyerek a legkönnyebben biciklizni, ha leszerelik a bicikliről a pedált, és úgy megy vele, mint a lábbal hajtós kismotorral. Így megtanul egyensúlyozni, és utána már könnyebben megtanul tekerni is.)
2011. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!