Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nem olyan gyakori a...

Miért nem olyan gyakori a kontrafék mint régen?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Az autók közül a Trabant mért nem olyan gyakori, mint régen?
2011. jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
mert már elavult! kinek kell kontra fék amikor ott van a hidraulikus tárcsa, vagy a mehanikus, vagy a v fék, kontra max a női csepel kerókon van de az se nagyon
2011. jún. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem két oka van:

* olcsóbb lett a láncváltós hajtásrendszer, a sima napi közlekedős biciklikre is érdemes azt rakni, nem csak a túra meg a versenygépre

* megváltozott a biciklik alapvető használata, a legtöbben vagy csak túráznak, vagy túráznak és közlekednek. Csak külön közlekedésre keveseknek van külön bringája (viszont azon kontrafék szokott lenni, legalábbis az én ismerőseim között).

2011. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is leginkább a láncváltó a fő ellensége a kontraféknek :) agyváltós bringákon pl. szoktam látni.
2011. júl. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Milyen az az agyváltós? Egyébként mikor érdemesebb az első vagy hátsó V féket behúzni?
2011. júl. 28. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Agyváltó: olyan váltó, ami a hátsó agy belsejében van.

Fékek használata: az első fékkel nagyobb lassulást lehet elérni, de fejre is lehet vele állni, és az első kerék megcsúszását is nehezebb korrigálni. Én szinte mindig az első féket használom, kivéve csúszós (havas, jeges vagy vizes falevéllel felszórt) úton. A gyengébb fékű országútimon viszont egyszerre használom mindkét féket, mert annak a fékje elég gyenge (a kényelmesebbik fékfogásból nem tudom annyira behúzni, hogy blokkolja a kereket).

2011. aug. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!