Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Pontosan mi az a szabadonfutó...

Konci123 kérdése:

Pontosan mi az a szabadonfutó racsni a bicikliken?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat hogy olyan amit ha hátra tekerek akkor hátra megy ha előre akkor pedig előre megy, de ha nem tekerem akkor nem pörög magától vagyis nem FIX áttételes. De hallottam olyat is hogy semmibe nem más csak erősebb és drágább. (De ez sztem baromság) És nem tudom hogy mit is jelent az hogy "Szabadonfutó Racsni". Valaki LÉGYSZI Segítsen! =) ) )



HELP Mert ha olyan h tudom tekerni hátra is előre is de közbe ha csak gurulok vele és nem tekerem akkor racsnizik vagyis nem tekeredik előre a hajtókar akkor ilyet szeretnééék =)))


2011. jún. 13. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kétirányba hajt akkor az állandóan forgó pedál lenne ilyen nincs ma.A kerékváltós gépeken van racsni ami előre akad és hajt és állhat a pedál vagy hátrafelé is lehet tekerni de nem akad.
2011. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ok köszi szépen
2011. jún. 14. 06:46
 3/7 anonim válasza:

hátrafele ha tekered nem megy sehova csak kattog ha előre tekered normálissan megy és csak akkor kell tekerni amikor te akarod

elég bugyután írtam le de csak így tudtam elmagyarázni írásban

javítanám az előző kommentet mert igen is van manapság is olyan hogy fix a racsni az enyémen is van olyan és csak szegeden legalább 40 ehhez hasonló kerékpárt tdok

2011. jún. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy van olyan hogy fixi, de az mindig tekeredik vagyis mikor nem akarom tekerni akkor is tekeredik a hajtókar. ugye? magyarán a hátsó láctányér(racsni) fixen van rögzítve a hátsó kerékagyhoz.
2011. jún. 14. 16:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"javítanám az előző kommentet mert igen is van manapság is olyan hogy fix a racsni"

:D:D:D

Csak az már nem racsni.

2011. jún. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egy fixen rögzített fogaskerék lenne a hátsó tengelyen. Sok értelmét nem látom. Pl lejtőn lefelé a kerék erőhatása emelgeti a lábaidat is a pedálokon. Szélsőséges esetben még meg is ütheti elég rendesen. Hacsak nem használod "motorfék" üzemmódban. Azaz a lábaddal a pedálra erőt kifejtve fékezel.
2011. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fixi eredetileg pályára való. Ott nem sok a lejtő.
2011. jún. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!