Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit jelent az, hogy kompozit váz?

Mit jelent az, hogy kompozit váz?

Figyelt kérdés
Egy kompozit vázas cross country kerékpárról lenne szó. használható simán városban boltba menni stb,vagy ez speciális verseny bicikli? És a kompozit váz milyen tartós?
2011. máj. 29. 22:18
 1/9 anonim válasza:
Én úgy tudom,hogy a kompozit vázak könnyűek és tartósak.Szóval merem ajánlani.
2011. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy az anyaga nem acél, nem alumínium, hanem kompozit. A kompozit leginkább műgyantába ágyazott különböző szálirányba rakosgatott szénszálakat jelent.

Előnye, hogy nagyon könnyű, de mechanikailag nagyon szívó, tartós.

Hátránya, hogy ma még ez a legdrágább vázanyag.

Ha van rá pénzed (és egy jó lakatod), tökéletes városban boltba menni is. De igazán a könnyűségét nagyobb sebességeknél tudod kihasználni.

2011. máj. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tatabike ***** válasza:
70%

Kompozit, vagy karbon váz. Jobbára csak versenyzők használják, de már amatőr szinten is. Szénszálak alkotta szövetekből áll, amit műgyantába ágyaznak. Rendkívül merev, és ehhez képest könnyű anyag. Hajlamosabb törni, mint az alu, vagy az acél, mivel gyakorlatilag nem tud nyúlni, illetve összenyomódni a hatalmas merevségéből kifolyólag. A versenysportban főleg a merevsége miatt használják, nem főképpen a súlya miatt, ugyanis a minél merevebb alkatrészekből álló kerékpárnál sokkal kisebb a befektetett munka vesztesége, amit a rugalmasabb alkatrészek elnyelnének.

Karbonból már szinte minden kerékpáralkatrész kapható, csak nagyon drágák. Egyik nagy hátrányuk, hogy az idő múlásával elöregszenek, tehát nagyságrendekkel kevesebb ideig használhatók, mint egy alu- vagy acélváz.

2011. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha városi közlekedésre,nem versenycélokra használom, akkor azért tartós? Vagy ez inkább nem az egyszerű városi közlekedésre ajánlott?
2011. máj. 30. 12:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten arra való, de azért városban is van előnye. Könnyű hajtani és manőverezni vele a kis súlya miatt.

Nem tudom mennyi ideig használsz egy biciklit, én úgy legfeljebb 8-10 évig. Annyit szerintem ki kell bírjon.

2011. máj. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De ez csak az én véleményem. Konkrétan még nem volt kompozit vázam.
2011. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igen 8-10 év jó lenne. Az azért nagyon rossz lenne,a megvenném és 3-4 év múlva már rossz lenne. Amúgy használtan venném, de jó állapotban van.
2011. máj. 30. 13:17
 8/9 tatabike ***** válasza:

Tapasztalatom nekem sincs nagy ezen a téren, de úgy tudom, a karbon vázakat nem igazán az öregíti, ha használják, hanem az idő előrehaladtával öregszenek inkább. Tehát majdnem mindegy, hogy a garázsban áll, vagy tekersz vele.

Persze hétköznapi használatban teljesen más aspektusai vannak egy kerékpár élettartamának, elvileg az aluvázakra is azt mondják, és az alu alkatrészekre, hogy 5-6 év után érdemes lecserélni, mert elfárad. Ezzel szemben nekem van 20 éves alu hajtóművem, ami hibátlan, de volt már 4 éves, ami eltört, pedig semmi extrém terhelés nem érte.

2011. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na erre én is kíváncsi vagyok! A vázam alu, még nincs 2 éves, de vásárláskor 10 év gyártói garanciát adtak rá. Bár lehet, hogy amit írtál a mechanikailag jobban igénybe vett mozgó, forgó, kopó alkatrészekre vonatkozik, mint vázra.

És azért eléggé vigyázok is rá. Pl magasabb járdaszegélyeknél inkább leszállok és áttolom, mint hogy megtámadjam.

2011. máj. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!