Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy lehet ekkora árkülönbség?

Hogy lehet ekkora árkülönbség?

Figyelt kérdés

Szóval néztem egy külső gumit városon belül egy nap eltéréssel, két különböző boltban.

Mind a kettőben ugyan az a márka, ugyan az a típus, ugyan az a méret, ugyan az a minőség, ugyanúgy defektvédős mindkettő. Az egyik boltban 2500Ft-ot mondtak rá, a másikban 7000-et.

Hogy a túróba lehet ekkora, majdnem háromszoros árkülönbség ugyan arra a termékre?


2011. máj. 15. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:

lol xD

Ezt én se nagyon értem :D

Am milyen külső volt?Márka, v milyen fajta?

2011. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Continental városi gumi, defektvédős, reflexiós oldalcsíkkal.
2011. máj. 15. 15:26
 3/5 anonim válasza:

Van ilyen; nem gumi ugyan, de nekem álmom volt - mivel sötétben tekerek haza az erdőn keresztül több mint 10 kilométeren - egy olyan lámpa, amin állítható a fókusztávolság, és nagyon erős. Egyik boltban 16000 fölött, másikban 18e körül, harmadikban 15e. Szóval hagytam a fenébe.

Szerdán mentem cangát venni, kérdezem kíváncsiságból: mennyi?

Kapaszkodj meg, ugyanaz a lámpa 4e ft!! Meg is vettem. Rendőrségi vadászlámpa, bársonybéléses dobozban.

Kérdeztem: miért ennyi? Máshol sokkal drágább. Mondták, hogy a viszonteladó ,,Kollégák'', akik betérnek, ők is csodálkoznak, és tele a tökük, hogy ők letörik az árakat.

Az eladó mondta, hogy a lelkiismeretük tiszta, nekik elég a az az 1500 ft-os haszon is. Nem kell tizenhárom ezerrel többet kérni.

Ízlések és pofonok, vannak a harácsoló-panaszkodó típusú bringakereskedők, és vannak a normálisak. Szögezzük le: az utóbbinak megy jobban a bolt is.

2011. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
annyit tesznek rá, amennyit nem szégyellnek... én is találkoztam ilyennel, még rá is kérdeztem az eladónál, hogy miért ennyi, feleennyiért máshol megveszem. Akkor menjek oda és ne pazaroljam az idejét, ez volt a válasz. Gondolom általában a vevőkről így gondolkodnak, ezért kerül annyiba amennyi. Mindenki eldöntheti, hogy hetente pár balekot lehúz nagyon vagy elfogadható haszonnal törzsvásárlói réteget épít.
2011. máj. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha teszem azt egy láncnak a gyártási költsége 1000,- akkor azt megveszi a nagyker 1500,- ért neki kell a haszon ezért eladja 2000,- -ért a szerencsétlen boltos megveszi 2000,- -ért és megpróbálja eladni 2500,- ért neki ez 500ft sokan veszik emeli 2600ft akkor még többen veszik és szemérmetlenül megemeli az árat 3000ft-re ez akkor neki már 1000-ft haszna van nyilván nem fog meg állni ha még akkor is veszik viszi följebb az árakat... emiatt mindannyiunk felelősége hogy nézzünk utána és ne a legdrágábbat vegyük akkor 1 kis idő múlva leviszi az illető az árat.
2011. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!