Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tényleg kell lennie első-hátsó...

Tényleg kell lennie első-hátsó lámpának a biciklin akkor is, ha csak fényes nappal tekerek?

Figyelt kérdés

Direkt szoktam figyelni másokat. Általában 10-ből, egyen sincs nappal lámpa.

Olyat is olvastam, hogy csengőnek is kötelező lennie. Az már nálam lehet, hogy el sem férne a kormányon. A szélén van egy-egy kormányszarv, aztán egy elég széles markolat, fékváltókarok, computer, a lámpa még elférne a másik oldalon. De a csengőnek már szűkös lenne a hely.

Nektek van fent csengőtök és folyamatosan lámpátok? És ha lelakatoljátok valahol a bicót, mert beugrotok valahová, akkor az összes cuccot leveszitek és viszitek magatokkal?

Azt is olvastam, hogy a villogós lámpa szabálytalan és csak olyan lehet a folyamatosan (is) tud világítani.


2011. máj. 3. 21:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Szoktam járni az egyik közeli hipermarketbe. Sokan járnak oda biciklivel is. Szoktam nézni a bejárat melletti lelakatolt bicikliket. Az még hagyján, hogy sokan egy sima 4-5mm-es sodronnyal kötik ki, de vannak akik minden cuccot rajtahagynak. Még váztáskát is meg mindent. Hát én nem vagyok ennyire bátor. Sokszor még azon is szoktam parázni, hogy a nyergemet nehogy elvigyék, mert ilyen gyorsrögzítós, amit egy mozdulattal le lehet venni.
2011. máj. 4. 08:42
 12/13 anonim ***** válasza:

Van itt három dolog:

* az előírás,

* amit ebből a rendőrök ismernek,

* amit ebből a rendőrök ellenőriznek.

A három nem igazán egyezik meg. Ha az előírásra vagy kíváncsi, azt itt megtalálod (ki vannak másolva a vonatkozó részek és van link a hivatalos jogszabályra): [link]

De ennek csak egy részét tartatják be (rosszabb esetben azt a részét, ami nincs is, pl. sisak lakott területen belül). Szerintem, ha nem kötözködsz, van nálad lámpa (legalább a zsákodban) és van féked, akkor a többi dolog után nem érdeklődnek. Ha kötözködsz vagy épp valami idiótát fogtál ki, akkor megnézik a csengőt meg a küllőprizmát is. Rémtörténeteket hallottam már olyan esetről is, amikor azért büntettek meg valakit, mert a lámpája a zsákban volt, nem a bringáján. Elméletileg jöhetnének a mérőszalaggal is, hogy most hány centire van a küllőprizma a felnitől, de ilyen esetet még egyáltalán nem hallottam.


Ha a szabály miatt szeretnél csengőt, de nem fér el a kormányon, akkor nyugodtan rakd pl. a nyeregcsőre - arra ugyanis nem vonatkozik előírás, hogy hova kell rakni. (Egyébként az én kormányomra se férne rá a csengő, mert koskormány, a bandázsra nem rakom, és két első lámpa miatt már nincs hely. A szabály nem érdekel, szerintem a tartalék világítás fontosabb, mint holmi csengettyű.)

2011. máj. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Pont van egy eladó dinamós világításom, modern basta. nyilasmisi kukac hotmail.hu
2011. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!