Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tényleg kell lennie első-hátsó...

Tényleg kell lennie első-hátsó lámpának a biciklin akkor is, ha csak fényes nappal tekerek?

Figyelt kérdés

Direkt szoktam figyelni másokat. Általában 10-ből, egyen sincs nappal lámpa.

Olyat is olvastam, hogy csengőnek is kötelező lennie. Az már nálam lehet, hogy el sem férne a kormányon. A szélén van egy-egy kormányszarv, aztán egy elég széles markolat, fékváltókarok, computer, a lámpa még elférne a másik oldalon. De a csengőnek már szűkös lenne a hely.

Nektek van fent csengőtök és folyamatosan lámpátok? És ha lelakatoljátok valahol a bicót, mert beugrotok valahová, akkor az összes cuccot leveszitek és viszitek magatokkal?

Azt is olvastam, hogy a villogós lámpa szabálytalan és csak olyan lehet a folyamatosan (is) tud világítani.


2011. máj. 3. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A kerékpár jármű, pont a városi bicajosok mondják ezt, amikor helyet követelnek a forgalomban.


Az autóra is kell lámpa akkor is, ha csak nappal mész városban.


Tetszikérteni...

2011. máj. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Fék, bukósisak, fényvisszaverő mellény (kukás mellény), elöl-hátul lámpa a megszabott színben, macskaszem.
2011. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

[link]


lehet venni "pöccintős" csengőt, kábé akkora, mint egy kétszázforintost, nem hiszem, hogy ne férne el a kormányodon


a világításom dinamós, de ha nem ilyenem lenne, és nem csak beugranék valahová akkor levenném

(egyébként van az első kerék mellett egy kanyarodásjelző lámpám, mindig megfeledkezem róla, de még nem bántotta senki)


és a küllőprizmáról se feledkezz meg, inkább legyen, mintsem megbüntessen a rendőr :]


nem tudom a cm-es kreszvideót láttad,kissé ellentmondásos

2011. máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Van küllőprizmám, mindkét keréken. (Gyárilag volt a biciklin.)

Sőt, a pedálom olyan, amibe van beépítve egy kis dinamó és sárga ledek világítják meg tekeréskor.

Ha látnád a kormányomat, nem biztos, hogy elfér. Maximum elfordítva, lefordítva valahová benyomorgatom, csak hogy dísznek meglegyen rajta.

Egyébként ahogy írtam, kb százból ha egy embernek látok ilyen felcicomázott biciklijét.

Na, meg akkor kell valami külön táskát vinnem magammal, amibe ezeket a cuccokat mind elpakolom és magammal tudom vinni.

2011. máj. 3. 22:24
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja, "kukás mellény", csak városon kívül és korlátozott látási viszonyok között kötelező, ha jól tudom.
2011. máj. 3. 22:25
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja, és elöl-hátul is van prizmám.
2011. máj. 3. 22:31
 7/13 anonim válasza:

Igen kell a lámpa nappal is.

Ha bemegyek valahova, akár csak pár percre is, minden mozdíthatót leveszek a bicajról (így muszáj a táska).

A bukósisak nem kötelező.


Múltkor a csengőt akarták lelopni a bicajról!!! Végül nem sikerült, hogy miért azt nem tudom.

DE hogy ne legyek olyan boldog, ahogy tekergették meg feszegették a csengőt egyúttal gyönyörűen végigkarcolták vele a kormányt is.

2011. máj. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Fent kell lennie a lámpáknak nappal is, de ha nincs fent és be tudod mutatni ellenőrzés esetén a rendőrnek (pl. táskában tartod) azt is elfogadják. Ha nem sajnálod rá a pénzt akkor szerelj fel egy dinamós világítást alibinek és azt nem tudják lelopni. Csak folyamatos fényű lámpát lehet használni, de ezt általában az elemesek is tudják.
2011. máj. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Oké, köszi, akkor veszek, viszek.

A dinamós jó lenne, mert nem kell bele elem, nem tudják ellopni, de kinézetre olyan ósdi. Nincs abból valami modernebb változat?

2011. máj. 4. 08:37
 10/13 anonim ***** válasza:
nekem elemes lámpám van, de csengőm nincs, megmondanám a rendőrnek, h ez nem gyerekbicikli és nem csilingelős autó. De ha bemegyek valahova5-10 percre nem veszek le róla semmit sopronban. Máshol már biztos, eddig lekopogom, nem tűnt el semmim...
2011. máj. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!