Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehetek olyan peches, hogy...

Lehetek olyan peches, hogy két héten belül kétszer legyen ugyan olyan első kerék defektem?

Figyelt kérdés

Volt egy első kerék defektem. De csak egy ici-pisi lyuk volt a gumin, aminek következtében a felpumpált kerekem kb 1-2 nap alatt eresztett le. Tehát azért aznap még tudtam vele menni, csak gyakran kellett utána pumpálnom.

Két hete kicseréltem a belsőt. Közben szervizben is volt a bringám, meg jó ha kétszer mentem vele, összesen nem többet 20-25km-nél. Ma reggel néztem, hát tök lapos az első kerekem. Felpumpáltam, beleállítottam egy lavor vízbe. Hát nem megint ugyan úgy egy pici lyukon pont a gumi közepénél bugyborékol?

Ennek lehet valami oka, vagy csak ennyire peches vagyok? Előtte évekig még soha nem volt defektem. Vagy talán túlságosan elvékonyodott a külső (Kenda) és ezért sérül meg könnyebben? Kicsit kopottas már, de annyira azért nincs rossz állapotban. 2 éves gumi, kb 1000km lehet benne. De még azt mondom, hogy az első a jobb állapotú, mert általában a hátsó keréken fékezek.

Most vehetek egy harmadik belsőt is. Eléggé bosszant. Foltozgatni nem akartam, mert egy foltozó szett kb annyiba kerül mint egy új belső gumi.


2011. ápr. 21. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

De egy foltozóval 6-10 gumit is megfoltozhatsz, nem csak egy folt van benne.


Egyébként szerintem ugyanazt a defektet kaptad meg kétszer: a defektet okozó tüske gyakran benne marad a külsőben, és az új belsőt is kilyukasztja. Defektszereléskor nagyon alaposan át kell nézni a külsőt, hogy nem maradt-e benne a tüske. Néha így sem találja meg az ember, és végül külsőcsere lesz belőle.


Egyébként a defektmentes külső gumikat csak ajánlani tudom, az izmosabb fajták tényleg kivédenek szinte minden defektet. Nekem egy nem annyira szuper van, és 5000 km-enként egyszer van defektem kb. Körül kell nézni, hogy melyik típussal milyen tapasztalatokat írnak.

2011. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, majd akkor megnézem mégegyszer alaposan a külsőt.

Csak arra gondoltam, hogy ha eddig évekig nem volt defektem, ezután is jó ideig nem lesz, ezért nem vettem foltozó készletet. De lehet, inkább a mostani belsőt megcsinálom azzal. Meg a régit is és akkor lesz egy tartalékba.

2011. ápr. 22. 07:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy a köpenyben maradt a tüske, vagy a földön és ismét kiszúrta. Én 195Ft-ért vettem foltozót, 40db folttal és egy tubus ragasztóval. 8-10 ragasztás után érdemes csak lecserélni a belsőt.
2011. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én 700-ért vettem a foltozót. Az egyik belsőt már meg is ragasztottam. Kicserélem, de most alaposan megnézem előtte a külsőt is.
2011. ápr. 22. 12:28
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazatok volt! A külsőbe bele volt szorulva egy ici-pici üvegszilánk darab. Valószínűleg ez szúrta ki megint az új belsőt.

Kipiszkáltam úgy raktam vissza a régebbi, most már ragasztott belsőt. A másikat is megragasztom, jó lesz tartaléknak. Remélem jó sokára lesz rá szükség. :)

2011. ápr. 22. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!