Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy tudnék jobb lenni a...

Hogy tudnék jobb lenni a dombokon?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok lány, 157/54. Szeretnék kicsi zsírt is leadni, de a dombokra nem karcsúsodás céljából megyek, hanem mert szeretném leküzdeni, mint régi mumusomat. Van erre edzésterv? Egyszerűen egyik nap eljutok egy pontig, pár nappal később már nem tudok ugyanoda feltekerni. Hogy jussak fel a legtetejére egyszerű kis mountain bikeommal?
2011. ápr. 17. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
válts kissebb fokozatra a bringán, jó nagy lendülettel tekerj neki, és edz, edz, edz.
2011. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem trükk, csak leírom nekem hogyan sikerült:


többnapos túra vége felé már én sem bírtam a hegyekkel, kezdetben nagy lendülettel nekik mentem, aztán megpróbáltam egy köztes tempóval feljutni. az utolsó napokon úgy csináltam, hogy teljesen normál tempó, és amikor kezdett elfogyni az erőm lekapcsoltam egy nagyon alacsony fokozatra, elkezdtem tekerni - közben számoltam magamban mondjuk 10-15ig gyorsan - utána meg engedtem, hogy vigyen a lendület. amikor majdnem megálltam, újra 10-15ig és így tovább. nálam működött.


amúgy még hasznos, ha eltereled a gondolataidat és nem az pörög a fejedben végig, hogy nem bírom, nem bírom, megint nem jutok tovább. csak fejben dől el az egész, ha nagyon muszáj teker az ember, csak akarni kell (én erre Horvátországban jöttem rá, amikor 4 órán keresztül mentem csak felfele egy hegyre :) ).

2011. ápr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy menjetek min. 2en, olyannal aki bírja is. Tedd a kereked az ő kereke mögé, tehát a dombon csak az ő hátsó kerekét nézd, és tarts ki. Ez nekem segített, mellesleg a profik is így csinálják.
2011. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
olyan sebességbe válts, amivel folyamatosan, de erőlködés nélkül tudsz tekerni felfele. Még ha nagyon lassan haladsz is, a nagy áttételben meghajtod és gurulás közben pihensz módszerrel nagyobb emelkedőn meghalsz.A lényeg a folyamatos tekerés, az izom valamilyen tulajdonságából ered és orvostanhallgatótól kaptam a tippet, nekem bejött.
2011. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

tegnap 21.20 vagyok:


nekem is a folyamatos tekerést tanácsolták, pont akkor az első hegyen és egyszerűen nem bírtam. a "rápihenős" módszerrel meg 1-2 órás hegyeket is megmásztam, úgyhogy szerintem beválhat. kinek mi.

2011. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kipróbálok majd mindent, remélem bejön valamelyik :) És igen, szimplán a kitartáson múlik a 90%-a a dolognak, erre is rá kell edzek! Köszi a segítséget!
2011. ápr. 18. 21:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Én életem legnehezebb hegyére úgy mentem fel, hogy mindig kiszemeltem magamnak a következő fát, és az árnyékában pedig megálltam inni :) De nem volt valami sok fa (~2 km volt az egész és 4-5-ször álltam meg.)
2011. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a folyamatos tekerős módszer killer, ha rossz a nyereg magassága és/vagy rossz áttétellel mentek. A nyereg olyan magasan legyen, hogy a lábon szinte semmi súly ne legyen, teljesen kinyúljon a pedál alsó helyzetében, az áttételnél pedig nem baj, ha csak lassan haladtok előre, az a lényeg, hogy erőfeszítés nélkül mozgásban tudj maradni. Nekem sem fekszenek az emelkedők, de Ausztriában így simán letoltam 3km-es és 15%-os emelkedőket, habár azt nem mondom, hogy szélsebesen felértem.
2011. ápr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
amúgy a megtekerős, gurulós módszer is beválhat, de csak rövidebb-laposabb emelkedőkön. 15% százalékos körül már nem gurulsz annyit felfele, hogy megérné.
2011. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!