Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért jobb a tárcsafék?

Miért jobb a tárcsafék?

Figyelt kérdés
Szeretnék biciklit vásárolni(mountain bike) és láttam tárcsafékest is. Az lenne a kérdésem, hogy a tárcsa fék mennyivel jobb mint a "klasszikus" fék? Ha felhevül és víz éri(terepen), akkor mi történhet? Előnyök-hátrányok?
2011. ápr. 4. 16:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Legtöbbször dombos de jó úton(főúton)mennék vele, de előfordul, hogy egy rövidebb hegyi túrára vagy mezei utakon lenne használva.
2011. ápr. 4. 17:00
 2/11 anonim ***** válasza:
Igazából V fékkel terepen, sárban lehetetlen normálisan fékezni, ezért szoktak tárcsaféket használni. Előnye, hogy baromi jó a fékhatás és lassabban kopik mint egy V fék. Hátránya, hogy drága, nehezebb karbantartani és vonzza a tolvajokat. Ha tárcsaféket akarsz mindenképp nézd meg mit veszel, mert a nevenincs kategóriák használhatatlanok.
2011. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2011. ápr. 4. 20:25
 4/11 anonim válasza:

[link]

itt elég szépen össze van foglalva. azt nem tudom, h mennyire komoly gépet akarsz, de ugyanabból a pénzből sokkal jobb v-fék jön ki, mint tárcsa.

és szerintem, mivel csak kevésszer használnád terepre, neked jobb beruházás lenne a v-fék, mezei utakra, kisebb túrákra felesleges a tárcsa.

2011. ápr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
igen, ha nem használod sárban, inkább csak sima úton mész akkoe v-fék, de a lényeg, h mechanikus tárcsát ne vegyél mert az rosszabb mint a vfék. Nekem shimano tárcsafékem van , én szeretem: ha kell fejre lehet vele állni, de finoman megis lehet vele állni. A puhaság sztem a legelőnyösebb a tárcsánál.
2011. ápr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem bovdenes van, ezzel vettem a paripát, de nagyon élvezem. Oké, a fékhatás lehetne néha jobb is :) de szinte már esztétikai élmény vele lassulni. Nincs rángatás, nem üt a felni 8-as, nincs fülrepesztő nyikorgás, szupersimán fékez. Egyedül vizesen gyenge, de ez az én bajom, más tárcsafék jól fog vizesen is.
2011. ápr. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, akkor azért csak jobb...
2011. ápr. 5. 06:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha víz éri a felhevült féket, annak nem lehet semmi baja? Csak ez aggaszt kicsit.
2011. ápr. 5. 19:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert a meleg tárcsának nem lesz semmi baja a víztől, kibírja, olyan anyagból csinálták, a betétnek sem lesz, az pedig megszárad. Az a lényeg, h olajat, szilikonspayt ne fújj rá, mert nekem attól csesződött el, de utána lejöttem vmelyik hegyről vele, aztán lekopott róla a koszos réteg és így újra müxik:)
2011. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szuupper!!! És minek mondják h eltekerheti a villát v a 150e Ft alatti biciklikre nem jó a tárcsafék? Sztem 1 80e ft-os biciklire nem hiába szerelik fel eredetileg a tárcsaféket(pl. Shimano). Vmi értelme kell legyen, nem ronthatják le a márkanevüket!
2011. ápr. 5. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!