Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 40K-ért milyen bicajt tudok...

40K-ért milyen bicajt tudok ajánlani? (Igényeim lent)

Figyelt kérdés

A kereskedelemben dolgozom, sőt a horgászatban. Tudom, hogy vannak olyan műszaki paraméterek, amikkel meg lehet dobni egy termék árát úgy, hogy az a használati értékét annyira azért nem növeli meg. Tudom, hogy mi parasztvakítás, és mi nem az. Van a Shimano-ból is olyan cucc, ami vacak, és noname-ek közül is, ami jó.


Vannak szempontok, amik KULCSFONTOSSÁGÚAK. Ezeket a szempontokat szeretném megismerni. Adjatok tanácsot PLS!


-A bicajt szinte 100%-ban úton szeretném használni. Az út állapota nem túl jó. Néhol repedések, 1-2 kisebb kátyú. Napi 1 órát használom.


-Nem kell, hogy könnyű legyen a váz, mert az nem érdekel. Aerob mozgásra is használom, így alapba terhelem magam valamennyire. Ha nehéz a váz, könnyebben sikerül. :)


- A váz normál férfi mountainbike-szerű legyen.


- Az előző bicajnál ( elég olcsó volt :) ) a hajtókar tengely elgörbült vagy valami történt, de az első fogaskerekek enyhe 8-as alakban mentek. Na, ez legyen NAGYON ERŐS!


- A váltó egy idő után abszolút nem állt be jól sehová. Ez legyen NAGYON EGYSZERŰ! Melyik a legmegbízhatóbb?


Hát kb. ennyi. Mire figyeljek oda, ha ezek számítanak? 40K-t tudnék rá költeni.

Köszi szépen előre is!


2011. febr. 12. 22:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hauser maxwell.
2011. febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

Ennyiért leginkább teszkóbájkot vehetsz, az gagyi.


Jobb ha valami használtat keresel neten!

2011. febr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi, mentek a pontok.

Használtat nem merek, mert fullra nem értek hozzá, és nem tudom, hogy nem összetákolva van-e tök gáz alkatrészekből.


A Hauser-ben akkor érdemes gondolkodni, mint márkában? Vagy abban is van jó és rossz? Esetleg fix a minőségük?


Ha bemegyek a Tesco-ba, és 30 és 40 között veszek egy bicajt, azzal tuti befürdök, nem? Azok gondolom amolyan "liszenszelt" cuccok, tehát a gyártó papíron létezik, és szerencse kell hozzá, hogy jól legyen összerakva a bicaj.

2011. febr. 12. 23:15
 4/16 bix ***** válasza:

tacskóból biciklit ne. kérlek. tényleg. ígérd meg:D


ennyiért nem fogsz olyat kapni ami teleszkópos normálisat, így inkább kerékpárboltok oldalait nézegetném. én berguson-ban vettem az én bicóimat, szerintem, nézz be az akciós részbe, van 40 körül két gép is, a leírt célokra szerintem alkalmas. Caprine Cherokee V '10 - férfi haver barátnője ilyet nyű egy ideje, elég jól elvan vele. 44k körül van ott, nézz azért szét másfele is

2011. febr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40-ért újat nem érdemes szerintem. Azon olyanok az alkatrészek, amiket még bedarálni sem érdemes. Én is féltem a használt cuccoktól, de azok bőven túlélik az új gagyi alkatrészeket is. Kicsit nézz utána, mit kell megnézned rajta, amikor megveszed (vagy kipróbálod) vagy vigyél magaddal valakit, aki ért hozzá. Szerintem ennyit megér, hogy 10 évig egy jó használt bringával jársz majd, vagy 3 évig egy új gagyival.
2011. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hali, köszi!


Ez azért szerintem nagyon durva. A minimálbér feléből nem lehet "használható" bicajt venni, így a bicaj megszűnt a szegény ember közlekedési eszközévé válni...? :S


Mit kéne rááldoznom, hogy azt lehessen mondani, hogy használható bicajt tudok venni. Ha mondjuk 50-et mondtok, akkor azt még megfontolom. De ha +néhány 10K kell, akkor megyek ennyivel.


Tesco-sat nem veszek. Most is az van, és komolyan amortizálódott. Napi szinten kell már szervizelni, váltani sem lehet, de nagyon szeretem. Amennyi jóban és rosszban együtt voltunk...! :D


Holnap bemegyek 1-2 helyi bicajboltba. Ha van használt, amiért kezeskednek hogy jó, akkor azt veszem. (Meg gondolom arra van 1 kis gari is.) Ha nincs, akkor valami újat.


Köszi a tanácsokat!

2011. febr. 13. 11:54
 7/16 anonim ***** válasza:

A Capriolo Passion a neked való!

Egyszerű mint a faék, elromlani ugyan el tud( mit vársz 40-e forintért ) De cserébe ott a két év garancia, ami mindenre kitejed. Tudtommal a Hauser egyáltalán nem, vagy csak a vázra ad garanciát.

2011. febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon nagy vagy, ilyesmire gondoltam. Egyszerű, olcsó, nincs benne semmi hiszti, és még jól is néz ki.


Igazából rájöttem, hogy a közelben van egy Schwinn Csepel üzlet. Ezek között van belépő kategóriás bringa 40 körül. Elolvastam néhány tesztet, és azt írják hogy az árához képest jó. Ebben is gondolkodhatok?

2011. febr. 13. 14:47
 9/16 anonim ***** válasza:

A Schwinn nem gyárt neked való mountain bike-ot...

Legalábbis nem a te pénztárcádnak megfelelőt.

De Trekking bicót annál inkább! Minőségben az egyik legjobbak. Ha viszont márka kereskedésben nézed akkor

szerintem inkább szánj rá plussz 10-e forintot, és vegyél egy ilyet: [link]

Schwinn-Csepel Landrider a tisztességes neve.

Nem akarok off-olni de van egy újszerű, hasonló kaliberű

Bicóm eladó, ha érdekel írj levelet!

Üdv: Az előző

2011. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hello!


Köszi az infót meg az ajánlatot. Attól tartok, hogy Te BP-i vagy. Én meg a Balaton fölött lakom, így nagyon kényelmetlen lenne ezt megoldani.

De köszi még1*!

2011. febr. 13. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!