Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megéri váltani hidraulikus...

Megéri váltani hidraulikus fékrendszerre?

Figyelt kérdés
Most mechanikus fék van a biciklimen és nem fog annyira erőteljesen

tegnapelőtt 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Felhasználástól függ
tegnapelőtt 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem van mechanikus és hidraulikus tárcsa is és a hidraulikust jobban szeretem. A beállítása is sokkal könnyebb és utánállítgatni sem kell. A működése pedig jobb, finomabb, szebben meg tudok vele állni.
tegnapelőtt 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri, főleg ha nem egy alapkategóriásat veszel rá. Egy Shimano MT500 már elég jól fog.
tegnapelőtt 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Élvezhetőbb lesz. Konplett szerelt fékeket kapni, csak fel kell csavarozni és mehet.
tegnapelőtt 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha a váltó és a fékkatok egyben vannak akkor váltókatokat is kell venni!
tegnapelőtt 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nagyon szeretem a hidraulikust, tök jó érzés hogy egy ujjal meg tudom állítani a bringát, és hogy olyan finoman lehet adagolni a fékerőt. És hogy soha nem kell állítgatni, mindig jó. Nyilván bizonyos időközönként kell majd neki vmi nagyobb karbantartás, ami meg lényegesen drágább lesz mint egy sima fékpofa csere. De egyelőre jól bírja, márciusban vettem, 4000 km van benne azóta és tökéletes.
tegnap 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
6: Veszel egy légtelenítő szettet, egy flakon fékfolyadékot, és pár évente lecseréled. Kb. ennyit igényel. Shimano/Magura fékekbe ásványi olaj kell, az kevésbé macerás. A Sram dot folyadékot használ, amit sűrűbben érdemes cserélni, és a megbontott flakon sem áll el túl sokáig. Ráadásul szerintem rosszabbak is a Sram fékei, mint a Shimano. Tudtommal az olcsóbb fékek is ásványi olajosak (Tektro pl.).
tegnap 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
7, azért nem mindenki tud bringát szerelni. :)
tegnap 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem. A bowdenes is pont ugyanolyan jó, csak egyszer be kell állítani tisztességesen. De a kereskedő és a márkab.uzizók természetesen le fogják hurrogni, vedd meg a drágábbat, szívjál csak vele még többet és fizess is még többet.
tegnap 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Miért is kell vele még többet szívni? Egy hidrós fékhez éveken át nem kell nyúlni.
tegnap 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!