Nőként milyen férfi kerékpáron biciklizni? Nehéz? Mi egyáltalán a különbség?
Nekem ez a láblendítgetős módszer sosem jött be, pedig lovagoltam is. Mondjuk ha van hátul kosár is, az is nehezítő tényező. :)
Nekem amolyan női-uniszex vázas biciklim van, nem kimondottan ejtett vázas, mint a mai női városi bringák, hanem egyenes a felsőcső is és nincs sokkal lejjebb, mint a férfi váznál. Én "felmászom" rá, mert elég nagy a vázméret, magasan van a nyereg, épp a lábujjaim érnek le. Viszont így hatékonyabb a tekerés, mintha a "földön ülve" próbálnám.
Ja, szoknyában talán 10 éves korom körül tekertem utoljára, már el sem tudnám képzelni.
A "klasszikus" férfiváz, ahol a cső tényleg vízszintes, akkor elég kellemetlen, ha túrázol a kerékpárral, és fenn van a csomagtartó, rajta kerékpáros táskák, sátor, hálózsák stb... Akkor nehéz átemelni a lábad felette!
de egy csomó bicikli ma már "uniszex" vázas, nekem is ilyen van, ha nincs felpakolva a kerékpár, felszállok hátulról, ha meg sok a cucc, akkor elöl (bár nem könnyen, de az ejtett cső felett azért át tudom emelni a lábam).
Egy túratársam gravel bringával szokott jönni, egyszer leszállásnál elfelejtette, hogy fenn vannak a csomagok, és esett is egy jó nagyot a kerékpárral, szerencsére egyiküknek sem történt semmi baja.
"Egy meghirdetett bicikli kapcsán melyik információból tudom meg, hogy női-e?"
Ha nincs odaírva akkor megkérdezed.
Ma már nem az ejtett felsőcső a női vázak jellemzője elég régóta, bár hogy mi, azt nem tudom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!