Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fitness vagy Cross Trekking ?...

Fitness vagy Cross Trekking ? Országúti mellé.

Figyelt kérdés

Van két országúti kerékpárom nagyon szeretem , de gondolkodom hogy azért mellé kellene egy kényelmesebb kerékpár is.

Szinte csak aszfalton használnám, Túrákra max 100 km, illetve városi bringázáshoz.

Giant Roam

Giant Escape

Trek Dual Sport

Trek Fx

Ilyeneket néztem eddig


aug. 1. 01:01
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem egy cross trekkinget nagyon lomhának éreznél az országúti után. Amúgy ha kényelmetlen az országútid, érdemes lenne beállítani. Egy endurance országútival kényelmesnek kellene lennie 200 km-nek is.
aug. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fitness. Ha szinte csak aszfalton használnád.

Attól, hogy teleszkóp van egy biciklin, nem lesz kényelmesebb és az aszfalt hibáit se fogja elnyelni. Cserébe nehezebb, jó minőségű teleszkóppal drágább és plusz karbantartást igényel.


De valóban az a kérdés, hogy miért kényelmetlen az oúti. Ha az üléspozíció miatt, akkor OK, érthető, hosszú távon kényelmetlen lehet, azzal sokat nem lehet tenni, de érdemes ellenőrizni, hogy jól van-e minden beállítva, jól ülsz-e (nyereg magasság, távolság, kormány, stb.).

Ha azért kényelmetlen, mert pl. x km után fáj a feneked, akkor érdemes lehet másik nyerget kipróbálni, másik betétes nadrágot.

Ha a hátad fáj, akkor ismét csak az üléspozíciót érdemes ellenőrizni meg edzeni a törzset.

aug. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MGéza ***** válasza:
Gravel. A másik kettőn az egyenes kormány miatt nehezebben fogsz megfelelő fogást találni. A geo miatt sokkal kényelmesebb mint az outid.
aug. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem gravel van outi mellé, és imádom.
aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
A fitness gyakorlatilag egy egyenes kormányos outi. Ha csak azért kell másik, hogy ne a szokásos outi kormányt fogd de minden egyéb tekintetben úgy viselkedjen, akkor vedd azt. Ha más stílusban vagy utakon szeretnél menni, akkor pedig ne azt válaszd...
aug. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!