Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ennek a kerékpár fék-alkatrész...

Ennek a kerékpár fék-alkatrésznek mi a neve?

Figyelt kérdés

[link]


Egy MTB kerékpárról van szó.

Nem tudom pontosan mi a neve, talán féknyereg!? Kiesett belőle a kis fékpofa útközben, és újat szeretnék bele tenni.

Lehet ilyet kapni külön, és ha igen, mennyire bonyolult otthon a cseréje?


júl. 25. 16:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy akár ha magát a fékbetétet is kicserélhetem, nekem úgy is jó. Ha meg lehet oldani.
júl. 25. 16:35
 2/8 anonim ***** válasza:
A képről számomra sajnos nem derül ki, mert nekem patkófékem van. Abban gyakran cserélek fékbetétet (tehát a fém résszel együtt), mert csak egy villáskulcs kell hozzá és 2 perc alatt kész van. Újabb fajta fékeknél tudtommal imbuszkulcs kell hozzá.
júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, féknyereg, de (elvileg) nem tud csak úgy kiesni belőle a fékbetét. Lehet kapni külön, de ahhoz, hogy venni tudj, tudni kellene a fék típusát, mert nem mindbe ugyanolyan jó. Nem bonyolult a cseréje, de a kereket ki kell venni hozzá (épp ezért nem is értem hogyan eshetett ki útközben).
júl. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell kivenni hozzá a kereket??
júl. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert normális esetben, a fékbetétek a tárcsát felülről fogák közre, tehát csak úgy lehet kivenni a betéteket ha kiveszi a kereket.

De ez nem tudom miféle fék, ha a betét csak úgy ki tud belőle esni miközben a kerék a helyén van.

júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát én sem tudom, de hogy nincs ott, az biztos.
júl. 25. 19:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá, inkább ne kísérletezz a fékkel, vidd el szervizbe.
júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt nem a fékpofa hiánya az egyetlen probléma.

A bovden hamarosan el fog szakadni. Azt azonnal cserélni kell.

A féknyereg nincs normálisan rögzítve. Egy rugó van a csavaron, mert gondolom nem volt megfelelő hosszúságú csavar, amikor felrakták.

Látható, hogy tárcsa a féknyereghez ér.


Ez egy ócska bovdenes tárcsafék, s ezeknek a 99%-uk úgy működik, hogy csak az egyik oldalon mozog a fékpofa. A másikon időnként kézzel kell utána állítani. Mivel a féknyereg nincs a helyén, a tárcsa mellett ki tudott pottyanni a fékbetét.

júl. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!