Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpár ülést ajánlaná...

Milyen kerékpár ülést ajánlanátok?20 ezer ft max.

Figyelt kérdés

Van egy trekking biciklim, viszonylag hosszabb távokra használom 50-70 km, viszont nagyon fáj illetve nyomja az ülőcsontom már 10 km után, ezért szeretném lecserélni az ülést.

Beállításokról, ülőpozicióról már olvasgattam, néztem videókat illetve kitapasztaltam mi a nekem megfelelő, 4 éve használom is a biciklit, eddig se volt kényelmes, de megszoktam most viszont már elviselhetetlen.

Esetleg más tipp?


júl. 15. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hiába ajánl bárki bármilyen, ha az neked nem lesz kényelmes. Mindenkinek más nyereg jó, amin én eltekerek 5 órát, az neked lehet, hogy 5 perc után elviselhetetlen lesz.

Mérd le az ülő csont tavolsagodat és annál 1-2 centivel szélesebbet keress. Vegyél olcsón használt nyergeket, amíg meg nem találod az igazit. Nekem 2 évbe és kb. 10 nyeregvasarlasba került.

júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rakás hasonló kérdés és mindre ugyanaz a válasz, amit 1es is írt.

Mindenki más, nincs olyan nyereg, ami mindenkinek jó.

júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak azért nyergek, amik viszonylag sok embernek beváltak. Persze nem biztos, hogy neked is jó lesz, de jobbak az esélyeid, mint vakon próbálgatni. Nekem az Ergon nyergek eddig szinte mind bejöttek. Egy kivétel volt, mikor azt hittem, hogy az agyonpárnázott, széles trekking nyereg majd kényelmes lesz. Úgy látom, hogy van néhány nyergük ebbe az ársávban is. A honlapjukon van nyeregajánló.

Esetleg ha használtan találsz Selle SMP nyerget, arra is sokan esküsznek. A legtöbb típusuk hasonló felépítésű, de a TRK modell az, ami kifejezetten trekkingre szánt.

A nagyon olcsók között a Monte Grappa Argo nem rossz, de nekem kicsit puha volt, Ennek ellenére egész sokáig elvoltam rajta bringás gatya nélkül is.

Ezen kívül azt tudom ajánlani, hogy hordj betétes, bringás nadrágot!

júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!