Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az normális ha erősebben...

Az normális ha erősebben fékezek picit üt a féktárcsa?

Figyelt kérdés
Olyan, mintha abs lenne benne 😂 nem tudom mihez hasonlítani, ha gyengén fékezek nincs ilyen gond, de ha jobban akkor elkezd így picit ütni
jún. 26. 21:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Zsír új a bicikli
jún. 26. 21:37
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Nem. Ha új, akkor vidd vissza, hogy állítsák be.

Minél hamarabb, mert ha sokat vársz és használod így, eldefomálódhat idővel a fékbetét és utána nem fog rendesen illeszkedni a tárcsára fékezéskor, nyikorogni fog vagy ugyanúgy ütni, mint most. Akkor cserélned kell, ami nem drága, de felesleges új betétet cserélni.

jún. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ilyen surrogó hangot ad ki..

Jó, és ha cserélem akkor nem lesz ilyen baj?

tegnapelőtt 00:19
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Mint írtam, állítsák be. Ha kicseréled anélkül, hogy beállítanák, nem változik semmi.
tegnapelőtt 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

A surrogó hang normális.

A rázást a féktárcsán lévő nyílások (hűtés) miatt érzed.

tegnapelőtt 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Nem szabad semmit érezned vagy hallanod fékezéskor. Nyikoroghat amikor nedves, de csak amíg meg nem szárad. Súrlódást csak erős fékezéskor hallhatsz. Ütést, nem sima lassulást akkor sem.

A tárcsáán lévő nyílások egy síkban vannak a tárcsa többi részével, az ég világon nem befolyásolnak semmit a fékezés érzetén.

tegnapelőtt 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Vidd vissza, vágd hozzájuk és ne hagyd magad lerázni kamuszövegecskével, mint a majd bekopik, meg a hát ezek ilyenek.
tegnapelőtt 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 azt mondom, hogy csak erős fékezésnél hallok, amúgy nem
tegnap 00:11
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező... próbáld elmondani hogy mit is tapasztalsz pontosan!

A tárcsára nézz rá felülről és forgasd meg a kereket. Ha kódorog, 8-as van benne, akkor (én megpróbálnám kiegyengetni) esetleg vidd vissza a boltba és kérd meg hogy csináljnaka vele valamit... Csere/javítás.

Ha nincs benne nyolcas akkor nincs semmi baja. Mivel új, ezért még nem fog úgy ahogy kéne, ezért érzed az ABS hatást. Be kell kopnia. Vasald meg, fékezz vele többször nagyobbat.


"Nem szabad semmit érezned vagy hallanod fékezéskor."

Láttál már kerékpárt 10 méternél közelebből? Szerintem nem... :D

tegnap 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az elején ilyen volt az enyém is. Tavaly vettem új biciklit. Fura volt a fék, meg valóban volt egy ilyen sustorgós hangja. De nekem mondták is a boltban, hogy be kell kopnia. És valóban! Az első száz km után teljesen elmúlt.

A próbabicikli, amit elvihettem egy körre, az is vadi új volt. Annál is ez volt.

ma 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!