Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Amatőr kerékpárversenyzők,...

Amatőr kerékpárversenyzők, hogyan készültök fel egy verseny során fellépő műszaki problémára?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például egy több 10 km-es, vagy akár egy 100 km feletti országúti versenyre. Milyen szerszámokat visztek magatokkal? Nyilván olyanokra gondolok, akiket nem kísérnek autóval.

jún. 25. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem versenyzek, de szoktam menni 100+ km-es köröket. Van nálam egy pótbelső, a cseréhez szükséges gumileszedő, pót láncszem és egy mini szerszámkészlet láncbontóval. Ami ennél nagyobb probléma, azt úgyse tudom az út szélén megszerelni.
jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Imával.

Nem lesz műszaki probléma! Nem lesz műszaki probléma! Nem lesz műaszaki probléma!


Hát tutti valami idióta fog belédborulni.

jún. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elsősorban defektre vagy láncszakadásra gondoltam. Én eddig csak MTB versenyeken indultam, mostanában gondolkozok az országútin. Maratonokra értelem szerűen szoktam vinni pótbelsőt, pumpát, láncbontót, a rövidebb versenyekre ahol köröket megyünk oda semmit.


Viszont ahogy néztem az országúti versenyzőket nem sok mindent láttam náluk. Például pumpát egy biciklin sem. Vagy csak jól elrejtenek mindent a zsebükbe? Vagy csak egy patront visznek és a belső nélküli rendszer betömíti magát egy defektnél?

jún. 25. 12:39
 4/14 anonim ***** válasza:

Vannak kicsi, 15-18 centis pumpák, amik elférnek egy kis nyeregtáskában.

Pl. ez 165mm hosszú: [link]

jún. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Jó állapotban lévő lánc meg nem szokott elszakadni, rossz állapotban lévővel meg senki nem indul versenyre.
jún. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekem sikerült már széttépnem újszerű láncot, sőt még vázat és kormányt is úgy, hogy izomból beleálltam a pedálba sprintnél. Igaz a váz és a kormány nem volt annyira új, de olyan nagyon régi sem.
jún. 25. 22:03
 7/14 A kérdező kommentje:
#4 Tudom hogy vannak minipumpák, nekem is olyan van, meg van patronos is de azt nem annyira szeretem. Montisoknál látom is mindig hosszabb versenyeken, hogy visznek ilyen alapvető dolgokat. Ott a kicsi nyeregtáska pótbelsővel, gumileszedővel és az alapvető szerszámokkal, a minipumpa vagy a CO2 felpattintva a vázra. Pont azért merült fel bennem a kérdés, mert az országútisoknál nem látok ilyesmit.
jún. 25. 22:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha széttéptél már kormányt és vázat is, akkor az valami hulladék lehetett.

Bár lehet, hogy te 2000 wattal sprintelsz.


Egyszer szakadt láncom, pedig párszázezer km-t már letekertem.

jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 Fogalmam sincs hány wattal sprintelek. Mint említettem montizok leginkább. Rövid meredek emelkedőknél szoktam úgy, hogy nem váltok vissza, hanem ahelyett hogy ülve felpörgetnék inkább kiállok és izomból felhajtok. Taposom a pedált lefelé, és tépem a kormányt felfelé. Kétszer fordult elő ilyen helyzetben, hogy az alsócső leszakadt a homlokcsőről, egyszer meg a kormány egyik fele maradt a kezemben. A láncszakadásokat nem tudom szám szerint de sok volt.
jún. 25. 23:45
 10/14 MGéza ***** válasza:

#6: Igen, ha az ember díszítő elemnek gondolja a váltót, akkor hamar kinyírja a legjobb láncot is. :)

Én a magam részéről különösebben nem készülök rá, nem állatkodok, kínozom fölöslegesen a gépet, ismerem az utat, kerülöm a kátyúkat és defektálló külsőt használok, gondosan max közelébe pumpálva, ami minimalizálja a felütés valószínűségét is. Problémám több ezer km alatt egyszer volt.

jún. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!