Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpárok között miért van...

A kerékpárok között miért van megkülönböztetés a formában, kialakításban a női és a férfi vázak között? Magyarázattal legyetek szívesek.

Figyelt kérdés

Lehetőleg most osztás nélkül. Nem ebben a kategóriában osztottak, de úgy vettem észre, hogy mostanában sok itt a Gyk-n a troll.

A rendes válaszokat előre is köszönöm.



2023. nov. 15. 21:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

Amikor én legutóbb hallottam ezt a női bicikli témát, még tényleg szoknyában jártak a nők. Pontosabban ilyen szűkített "alj"-ba, ahogy anyámék azt nevezték. Meg otthonkában az összes öregasszony. (Erről persze nyilatkozzon egy nő, mennyire lehet ezekben a ruhákban lábat emelni.) Egyébként valószínű, van az "alacsony átlépésnek" más értelme is: az öregség. Azelőtt tényleg fenn volt a biciklin az összes 85-90 éves, nem csak belpesti ifjúsági huncutság volt a kerékpározás.

És emlékszem, nem ért le a lábuk az ülésről ezekről a nagykerekű biciklikről a 130-140 centis mamiknak, ezért úgy indultak neki, hogy beálltak középre, és amikor már nagyon gurult a járgány, akkor ültek csak a magasban. Leszállásnál ugyanez a játék fordítva. Készült megállni, már egy perccel korábban be volt oda a mélybe ereszkedve. Ha hirtelen le kellett fékezni, akkor is be tudtak középre süllyedni. Ez férfi biciklinél nem ment volna, lett volna helyette esés és combnyaktörés. És akkor még az összes tojás is ott volt a kosárban!!! Vitték be a faluba eladni. Nem úgy mint ezeknél a maiaknál, hogy telefonál, és mással hozatja ki a vacsoráját.

Még valamit mondok: rakj fel a hátsó csomagtartóra egy ketrec naposcsibét, vagy ami tetszik, és rájössz, hogy sehogy sem tudod átlépni a férfi biciklidet. Én már jártam így. Azért lett a kerekek oldalán süllyesztett csomagtartó.

2023. nov. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
#11. Köszönöm! Érdekes!
2023. nov. 19. 03:18
 13/16 anonim ***** válasza:
28%
A ffi váz stabilabb, nagyobb teherbírású. A női kevésbé strapabíró, de hajdanában danában a nők általában kissebb súlyúak voltak mint a férfiak ezért nem is kellett nekik nagyon erős váz, viszont jól jött ha kissebb a bringa tömege.
2023. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
régi hagyományos női váz csak a szoknya miatt alakult ki , de női és férfi vázak közötti különbség [link]
2023. nov. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14 Igen? Ebben a cikkben amit linkeltél egy szó nem esik semmiféle szoknyáról, viszont pont azt erősíti meg amit én is írtam! :)

(13 voltam)

2023. nov. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 tothp ***** válasza:
38%
A női kosárválogatott ez alapján nem fog magának női biciklit találni.
2023. nov. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!