Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség az országúti...

Kisdani19830112 kérdése:

Mi a különbség az országúti és versenybicikli között?

Figyelt kérdés
Milyen bicajt ajánlotok ami nem túl kényes de negyvennél tudok vele sokáig menni?

2023. márc. 9. 16:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mégiscsak elfogadhatatlan lenne olyan ingóságot venni, amelyet nem tudok kihasználni. Én nem csak egy pályàn akarok repeszteni, hanem bejárni tolnát baranyát!
2023. márc. 9. 16:55
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

A versenybicikli is országúti, csak egy kicsit drágább... nem mintha egy kezdő szintű országúti olcsó lenne, az is 200e, de inkább 300e körül kezdődik, a határ pedig a csillagos ég, hogy közhelyet is mondjak.

[link]

[link]

[link]

[link]

2023. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A versenybicikli szerintem egy klasszikus, köznyelvbe beivódott szinonímája az országúti kerékpároknak. Szó szerinti értelemben pedig a versenyzésre használt országúti kerékpárok a felső kategóriát képviselik, ezért milliós nagyságrendben mozog az áruk. Tehát minden versenybicikli országúti, de nem minden országúti versenybicikli.

Az országútik között talán 3 kategóriát említenék. Van a versenybicikli, amikkel profi versenyeken mennek. Agresszív geometria, rendkívül alacsony tömeg jellemzi. Vannak az aero bringák, amik a minimális légellenállást célozzák meg némi többlet súly árán. Ezekkel mászni lassabban lehet, de vízszintes és lejtős úton gyorsabbak. Aztán ott az endurance, ami kicsit kényelmesebbre hangolt. Kevésbé döntött pozícióban ülsz rajta, elfér benne szélesebb gumi. Nagyobb lehet az áttételtartomány, hogy kevésbé edzettek is fel tudjanak tekerni vele az emelkedőn.


Ha tartósan 40-nel akarsz menni, ahhoz nem elég egy jó bringa, edzettség is kell, nem is akármilyen. 40 km/h-nál kb. 320 wattot kell leadnod. Egy átlagos bringás, aki nem edz tudatosan, csak évente teker pár ezrest, ezt talán 1-2 percig bírja tartani, vagy addig sem. Egy ilyen ember FTP értéke 250W körül van, ami ezt jelenti, hogy ez a maximum teljesítmény, amit egy órán keresztül le tud adni. Ez kb. 35 km/h-t jelent. Ez azt jelenti, hogy egy több órás bringázáson egy 30-32 km/h-s átlag már összejöhet.

2023. márc. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A versenyzők sem mennek edzésen 40-es átlagot, egy helyi csávó maximum akkor szokott ilyen átlaggal menni, ha az 5 milliós aero időfutamgépével edz.
2023. márc. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amit ma puccosan "országútinak" hívnak, az volt régen a "versenybicikli". 40-el sokáig? Az igen, te már mindent tudsz a biciklizésről :)
2023. márc. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mellesleg az sem volt többnyire versenybicikli, amit a Keravillban annak hívtak, csak volt rajta hátul váltó, némelyiken (Maraton) elöl is, és szarvkormány, szerintem kb. ennyiben különbözött a többitől. Még a csomagtartót sem hagyták le. Bár néha volt Favorit is. Utóbbi kettő kb. 2 havi fizetésért, de a többi sem volt sokkal olcsóbb.
2023. márc. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MGéza ***** válasza:
40-el sokáig... Jó lesz az 30-nak is, főleg túrázva, még az is sok. Én 140km-en mentem 27,5-ös átlagot, de ebben volt pár megállás. Ja és nyilván nem először ültem "versenykerékpáron", bár a szót magát sem tudom értelmezni nagyon, mert van MTB verseny, meg downhill, trial és megannyi más verseny... Mondjuk az enyém klasszikus outi és az előző tulaj indult is vele versenyen, szóval rá lehet fogni hogy ez az. Kezdőnek inkább egy endurance outi vagy ha úgy tetszik "verseny" való, de 25-ös átlagnál én jobbra nem igazán terveznék. Mondjuk egy decathlonos RC500-as.
2023. márc. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Régen mikor beivódott a versenykerékpár szó a magyar köznyelvbe, akkoriban még nemlétezett az mtb, legalábbis magyarországra még nem ért el, így az egyetlen egy számunkra létező bringaverseny az országúti bringásoké volt, jó meg volt pályabringa de azt csak Budapestiek egy nagyonszűk köre tudta, hogy micsoda, így lett az országúti bringa a “versenybicikli” mivel azzal kell versenyezni.


Ma már sok értelme nincs a szónak, én próbálom nem is használni, de pl apukámnak azt mondom, hogy országúti bringa, nem tudja miről beszélek, mindig helyesbítenem kell, hogy tudod a versenybringám.

2023. márc. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amivel 40el tudsz sokáig menni, az valami speed-pedelec, önerőből nem fogsz sokáig 40et tartani,
2023. márc. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Haverom pedelec, jével amiban egy 1200wattos nyomatékszenzoros motor van, lazán tartja velence-polgárdi között a 70et, de azt tudni kell, hogy ez erőteljesen szabályszegő magatartás és ha rendőr elkapja, akkor keményen meg lesz büntizve. De akinek van 3 millájabolyan kecskét építeni mint az övé, az megteheti, hogy leszarja a pénzbüntetést a hobbijáért.
2023. márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!