Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli lánc/váltó probléma?

Bicikli lánc/váltó probléma?

Figyelt kérdés
A 3*8sebességes MTB-nál láncot cseréltem mert az eggyik szem megnyúlt. Nehezen lehetett leszedni de talán nem lett baja a váltónak. Viszont azóta az új láncal az van, hogyha váltok akkor sokszor nehezen találja a fokozatot és ha belemegyek bukkanókba akkor "üresbe megy" ami azt jelenti, hogy csak a pedált tekerem de nem hajt, de ezt egyből vissza is rakja. Mi lehet a probléma? Esetleg kikell venni egy szemet a lánból mert nagy(a méret stimmel), vagy váltó a hibás?

#bicikli #MTB #Lánc váltó hiba #Leesik a lánc #Rossz a váltó #Rossz a lánc
2023. jan. 24. 05:08
 1/8 Gyakori93 ***** válasza:
100%

Maga a lánckerék és a fogaskoszorú nincs elkopva?

Ugyan is, ha az előző lánc megnyúlt, akkor koptatja a lánckerekeket, és mikor oda raksz egy új láncot, akkor az a lánckerék tüskék "tetejébe" kapaszkodnak, és simán át ugorhatnak 1-1 fogat.


Itt nem lesz jó megoldás a láncszem kiszedése.


Együtt kell cserélni az egész rendszert.


Ha időben cseréled a láncot. Akkor egy szett, ha jó minőségű, akkor akár 3 láncot is el tudsz vele használni.

2023. jan. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt nemtudom, hogy elvan-e kopva de ha haza érek akkor megnézem. Amit írtál az teljesen valós, lehet ez lesz a probléma.
2023. jan. 24. 11:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Kaptam egy olyan választ is, hogy csak be kell állítani a váltót. Ez igaz lehet vagy hülyeség?
2023. jan. 24. 11:13
 4/8 Gyakori93 ***** válasza:

A váltó estén akkor tud ugrani, ha nem egy vonalban áll a fogaskoszorúval a váltó. Ha nincs jól beállítva akkor egy jellegzetes súrlodó hangja van.


Ha esetleg a váltókarnál van egy tekerhető csavar. Ami a bowdent feszíti, akkor az menet közben tekerve tudod állítani, hogy egy vonalban legyen a fogaskoszorú és a váltó kereke.

Akkor lesz a legpontosabb a váltás is.

És akkor nem lesz az, hogy le akar ugrani, vagy fel mászni a másik fokozatra.

2023. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazából a felsoroltak bármelyike lehet. Tehát az is, hogy kopott a fogassor (mert már túlságosan meg volt nyúlva a lánc), az is, hogy rossz a beállítás és az is, hogy túl hosszú a lánc. Akár ezek együtt is. Ha előtte jól volt beállítva a váltó, az mondjuk nem romlik el a lánccserétől. Én le szoktam számolni, hány szemes volt a lánc és ennek megfelelően leszedek az újból, mert biciklitől függ, mekkora kell rá, amit veszel, az általában hosszabb, mint ami kell.
2023. jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nemrég csak a láncot cseréltettem ( a fogassor nem kopott). Előtte gyakorlatilag minden váltásnál ledobta. A csere óta nem esik le a lánc, de terhelés alatt váltásnál még néha ugrik.
2023. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:

Így látatlanban csak tippelni lehet...

A kopott lánckerekek esetében nem jellemző, hogy magától váltana, inkább az adott fogason ugrik meg a lánc.

A váltóbeállítás pontatlansága pont az említett hibajelenséget okozza -de ugye itt csak az új lánc felrakása után jött elő a jelenség. Első körben én megnézném, hogy biztosan jól lett-e méretre szabva a lánc: egy nem teljesen pontosan beállított váltó képes elváltani egy hosszabb, lazább lánccal, míg egy feszesebb, rövidebb a helyén marad. Ha a lánchossz megfelelő, akkor neki lehet állni a váltóbeállításnak...

2023. jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos infókat, a lánccal fogok kezdeni és így tovább átnézem.
2023. jan. 24. 13:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!