Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 5 fokban lehet biciklizni...

5 fokban lehet biciklizni hétköznapi téli kabátban és melegítőben?

Figyelt kérdés
Arcvédő vagy valami egyéb egészségvédő felszerelésre szükség van kinti biciklizéshez?

2022. nov. 17. 09:53
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%
10: sebesség, bicajtípus?
2022. nov. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 5 fokban még nem kell semmi exxtra intézkedés, legalábbis én nem érzem még szükségét ilyemkor. A télikapbát túl meleg, elég lesz valami vékonyabb, szélálló kabát a meegítődre.


Ha hidegebben is mennél még, akkor viszont javasolt kerékpáros aláöltözetet vásárolni, nagyon megéri. Illetve ilyenkor már nagyon oda kell figyelni az izületeid védelmére, jó kesztyű, térdmelegítő. Illetve én ilyenkor húzok meleg sapkát és csősálat, amivel az orromat és az arcom nagy részét is el tuodom takarni. Ez a funkció már olyan 0 fok körül érdekes. :)

2022. nov. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyénfüggő, hogy kinek mikor jön el a téli ruha ideje.

Nálam 6 fok a váltópont. Ez alatt már kell kamásli, mert lefagynak a lábujjaim. De nyilván bringás cipőben tekerek, ami alapvetőn jól szellőzik, ami télen hátrány.

De téli ruha alatt téli bringás ruhát értek. Civil ruhában pillanatok alatt le lehet izzadni, ha jön egy kis emelkedő vagy csak mész fél percet szélárnyékban. De ez még bringás ruhában is megtörténik.

A legfontosabb, hogy a ruha fogja a (menet)szelet, de közben mégis szellőzzön. Ezt egy hétköznapi ruha nem tudja.

Bukó alá szoktam felvenni még egy kendőt, arcot, orrot sosem védek. Az egyik legfontosabb egy jó kesztyű, ami fogja a szelet és a hosszú felsőre rá lehet húzni a csuklónál.

2022. nov. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

1 órányi bicajozásnál nekem még elég egy vastagabb zokni (edzőcipő), a ruházatnál pedig nálam legjobban bevált a sok vékony réteg (és nem egy-két vastag) .

Softshell kabátom van, az elég jól fogja a szelet. KEsztűm is softshell van.

2022. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 NTBS ***** válasza:
55%
Simán. Nincs is hideg hozzá.
2022. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
51%

Lehet csak kényelmetlen lesz.

Én termomezben nyomnám. Ami alatt van valami minőségibb technikai történet.

De alapvetően a kezem fázik ugyhogy téli/átmeneti kesztyű kéne.

A nyakamat is védem meg a fejem ha sport akkor elég a kendő ha csak tekergés akkor sapi.

Bringás cipő...kéne kamásli de inkább 2vastag meleg zokni.


Viszont ami álltalános szabáj,amikor elkezdesz bringázni akkor még fázz egy kicsit. Hamar kimelegedsz és akkor már nem fogsz fázni,sőt meleged is lehet.

Ha eleve úgy indulsz,hogy nem fázol akkor nagyon gyorsan kimelegedsz,izzadni fogsz és minden bajod lesz.

2022. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Napi 5-10-15 km-t tekergek, ráérősen, de rossz időben is.

Túl meleg öltözet tényleg nem kell, mert a legkisebb "erőfeszítésre" is megizzadok és csurom vizes leszek, aztán ha megfúj a szél, megfázom. Épp ezért nem is szoktam úgy sietni, mint nyáron (meg a vizes, nyálkás utak miatt sem).

Viszont, ami nekem fontos (mert fázós vagyok); az a fülmelegítő+sapka. Szeles időben még így is fázik a fülem.:(

Aztán a sál, mert hiába van néha melegem, a nyakam mindig fázik.

Kesztyű természetes, nem csak azért, mert a levegő hideg, hanem mondjuk a fém fékkarok is.

Én macinaciban tekerek, de veszek alá egy cicanadrágot is.

Kabátból valami rövidebb, könnyebb, kényelmesebbet veszek fel, ami valamennyire szellőzik (tehát nem csupa műszál), alá egy hosszabb pulcsit. Kapucni a dzsekin hasznos, de csak ha esik az eső, mert egyébként eléggé korlátozza a kilátást.

Mínuszokban nem nagyon szoktam tekerni, lehet hogy ahhoz már más öltözet szükséges.

2022. nov. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Ja, kimaradt a szájmaszk, azt már fel szoktam tenni, mert hajlamos vagyok a számon át venni a levegőt és már így is meg vagyok fázva. Ez eddig elég hasznosnak bizonyult.
2022. nov. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Annyira nem a hőfok számít, sokkal inkább az időjárás...

Teljesen más 5fok száraz időben és teljesen más 5fok nyirkos időben...

A hideg párasús levegő könnyebben behatol a ruha alá és okoz hidegérzetet. Míg száraz 5 fokban meg kimelegedhetsz simán...

Ezért fontos egy minőségi tactikai aláöltözet ha komolyan gondolod és rendszeresen sportolnál ilyenkor még, vagy akár ennél hidegebb időkben.

Egy jó ilyen aláöltözet elvezeti a bőrödről a nedvességet, szárazon tart, így jóval tovább tart míg kihűlsz.

Ilyen időben a legfontosabb szerintem az aláöltözet és pulóver mellé 2db csősál, azért kell kettő, mert még ilyenkor pl 2óra bringázás alatt egy 40perc alatt belemelegszem, bele is izzadok ilyenkor leveszem... aztán 40-60 percet simán megvagyok nélküle, aztán hazafelé felveszem a szárazat.


+ kesztyű!!!

Én ilyenkhor már meghülyülnék kesztyű nélkül, szintén 2 pár.

2022. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Én tegnap a szitáló ködben is leizzadtam, mire hazaértem, vizesek voltak az alsóruháim. Pedig nem éreztem, hogy melegem van.
2022. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!