Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy 8000 ft-os alkatrész...

Egy 8000 ft-os alkatrész cseréjéből hogy lett 20.000-es szervizszámla?

Figyelt kérdés

monoblokk csere. kérdezi a szervizes hogy shimano menjen bele ami 8000 vagy zoggie ami 3000. mondom shimano, tehát 8000 ft.


oké másnap menjek vissza.

másnap közli kész van, akkor 20.000 lesz.

????


és ez hogy jött össze?


Persze számla blok nyugta szervizlap----semmit se kaptam.


2022. jún. 4. 08:27
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

"Hajtókar leszedő, monoblokk kihajtó, láncbontó, hátsó sor leszedő, és máris nem vagy megkötve."


Ühüm, naná. és számoljuk már össze ez MENNYIBE IS kerül?


Madár!!!

ebike.hu

Icetoolz Ergo karos hajtókar leszedő

9200

Zoggie monoblokk kihajtó szerszám középcsapágyhoz Shimano, Campagnolo, Truvativ

6000 ft

BBB BTL-05 Nautilus II láncbontó

7600 ft

hátsó sor leszedő

4000 ft


+ a monoblokk 8000 ....


Hát akkor számolsz? vagy számoljak én?

2022. jún. 5. 09:39
 22/35 A kérdező kommentje:
És akkor meg se kérdezem mennyi idő mire kell egy monoblokk csere? 5 év? 10 év?
2022. jún. 5. 09:42
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha durván bringázol és sokat akkor hamar megtérül.

A komoly bringások maguk szerelik a lovaikat.

Bár ha trekkinges turázos arc vagy akkor valóban lehet,jobban jársz ha másssal szerelteted a bringàt. Csak hát akkor is...


Amúgy igen 5-10év mulva monoblokk csere, már nem 20000lesz.


Számolok neked egy kicsit

Monoblokk kiszedő +monoblokk

14000. Nekem kevesebbnek tünik mint 20ezer de mindegy. A karleszedő pedig igen csak opcionalis szerszám én van olcsobb is én 2ezerért vettem 10éve de gondolom nem ugrott meg nagyon az ára. De csak a te kedvedért megnézem.

2022. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

23 vagyok

Talaltam3500ért.

Szoval az egész pereputty 17500ft. Nekem ez még mindig 20ezernél kevesebbnek tűnik.


Bár tegyük hozzá azért van amit nem kell otthon csinálni. Én sosem cseréltem otthon sort. A szerelő akihez jártam álltalában 30 percen belül megcsinálta 5ezerért. Azt mondtam: nekem megéri,

hogy nem én szopok vele.

A többivel meg elszorakoztam ha kellet valami.

2022. jún. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
20-as vagyok, em kell minden szerszámból rögtön a legdrágábbat venni. Mivel eleve nem napi 8 órás munkára kell, jól szolgál az olcsóbb is (persze a legalja söpredék kivételével) és ezeket a szerszámokat hosszú éveken át lehet használni. A két bringámon kb. évente cserélem az erőátvitelt, nekem nincs munkadíjra 20-40-60 ezrem. Ki is a madár?
2022. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
48%
25: azért azt se feledd, hogy vannak olyan szektorok, ahol ennél magasabb az óradíj... Tehát nem éri meg neki a saját munkaidejét (többtízezres óradíj) erre szánni - olcsóbb, ha a szerelő megcsinálja...
2022. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
26-os, ha én otthon a szabadidőben megszerelem, akkor miért olcsóbb a szerelőnek fizetni? Vagy ha én otthogy a szabadidőmben szerelek, akkor is valakinek fizetnem kell? Már máshol is olvastam ezt az okoskodást, de sosem értettem, mit akartok ezzel.
2022. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

23 és 24. vagyok. Mielött pofáb b*szol lapáttal csak közlöm én a 15évesen már otthon szereltem a bringám. Szóval suli mellet voltam komoly bringás,aztán meló mellet úgy hogy 17-18h után értem haza.


Amúgy igen egy dühkezelesire mennyél márel,mind 2érdekében. Egy részet hogy ne kerüljek kórhazba, te meg dutyiba...mert ott bizony tekerülsz "teritékre" ebben biztos vagyok. A kommentből ítélve hamar felmenne benned a pumpa aztán egy cellatársad testrésze is.

Aztán nem talakoznák a hegyekben mert sokmindenre nem akarnál ráülni...



A komolyságot túl komolyan vetted...de amúgy jó gyülölködést,és széltől menetes felhötlen bringázást! Mazsola.

2022. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van ha bezsírozva visszatette a régit és fizettette az új árát nekem??" A monoblokkot nem lehet zsírozni. De ha mégis bezsírozta, a hiányzó fém részeket az nem pótolja, ugyanúgy vacak lenne.


"Kvrva sok a 20 ezer egy monoblokk cseréért."

Hol? Az 5. kerületben nem sok! Azt meg nem mondta a makákó, hogy hol cseréltette...


Legközelebb megkérdezed előre hogy mennyi az annyi és elmeséled a szervizesnek, hogy számlát is kérsz. Akkor majd kapsz dokumentációt is.

2022. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 tothp ***** válasza:
100%

Kérdező: fentebb soroltál néhány szerszámot, Amiből a szervízes valószínűleg a drágábbat veszi meg és használja. Ez is kopik. Ezt is fizeted.

Lássuk csak:


Ha szerencséd van, csak ennyit kell csinálni:


- Hajtómű leszerelés

- Monoblokk kibontása

- Némi szutyok letakarítása (mert biztos van, még ha patyolat tiszta is a gép)

- Monoblokk beszerelés

- Hajtómű felszerelése, meghúzása

- Váltóállítás

Meg kell fizetned azt, hogy szakszerűen, a gép többi részén kárt nem téve végzi a munkát.

Ha nincs szerencséd (vagy neki), akkor beszakadt menetek berohadt tengely nehezíti még a feladatot.


Ezért a munkáért nem is sok az a pénz.

2022. jún. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!