Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy 8000 ft-os alkatrész...

Egy 8000 ft-os alkatrész cseréjéből hogy lett 20.000-es szervizszámla?

Figyelt kérdés

monoblokk csere. kérdezi a szervizes hogy shimano menjen bele ami 8000 vagy zoggie ami 3000. mondom shimano, tehát 8000 ft.


oké másnap menjek vissza.

másnap közli kész van, akkor 20.000 lesz.

????


és ez hogy jött össze?


Persze számla blok nyugta szervizlap----semmit se kaptam.


2022. jún. 4. 08:27
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%

Kb. két óra rezsióradíj. Ez ugyan a munkalap meg a számla hiányát nem menti, de egy monoblokk-csere nem tíz perc, és a bevételből megy a műhely bérleti díja, a rezsi, az amortizáció, meg a többi költség is.


Nem kevés a hatezres óradíj számla nélkül, de nem is példátlan. (Van olyan projekt, amiben az én óradíjam tizenöt körül adja ki, pedig a rezsim nincs annyi, mint egy szervizesnek. Sajnos nem ez a jellemző, de ez számítana egy "nyugati" fizetésnek.)

2022. jún. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez az összeg teljesen rendben van. Értem én, hogy az ember azt gondolná az alkatrész a nagy pénz, de nem. Az egyéb költségek a hatalmasak a mai világban.
2022. jún. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem magadnak csinálod, akkor ki kell fizetned a vállalkozó költségeit. Szerintem még olcsón megúsztad. De azért megnézném a munka minőségét is, nem e trehány.
2022. jún. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
100%

Fujj micsoda gané ember, pénzt mer kérni a munkájáért! Pedig te bizonyára emberbaráti szeretetből jársz be dolgozni és nem pénzért...

Amúgy vicces, de jellemzően olyanok szoktak ilyenen kiakadni, akik a saját mnukahelyükön se csinálnak semmit, max. fészbúkoznak meg cikizgetnek, kávézgatnak egész nap. Persze az rendben van és jár érte a fizetés, nem is kicsi...

2022. jún. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%
Legközelebb csináld meg akkor te
2022. jún. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
28%
Na ne vicceljünk már! Egy monoblokk cseréje megvan fél óra alatt. Ami 32e Ft.-os óráját jelent!! Ez azért durva. És mindez számla, munkalap nélkül...
2022. jún. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%
6 os. Ha össze van rohadva akkor megtart 1-2 óráig. Az enyém 20 év után lett cserélve az egyikben (shimano). És darabokban szedtem ki. Sokáig tartott, mert nem akartam szétverni a menetet.
2022. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy anyagköltség mellett munkadíjat is kell fizetni.
2022. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 qkker1 ***** válasza:
100%
Munkadíj is va, meg kellett volna kérdezni, hogy a 8000.- re mennyi megy rá. /a számla-munkalap attól még kellett volna/
2022. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Kérj számlát...


De egyetértek, nagyon tévúton járnak azok, akik úgy gondolják, hogy egy alkatrész önmagától kerül a helyére.

Eleve a szétszerelés is idő, tisztítás, beépítés, stb.....


A vállalkozónak is vannak költségei - nem ingyen bérli a helyiséget, fizetnie kell a járulékokat, és egyebek...

2022. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!