Debrecen környékén hova lehet bringatúrára menni?
Kisebb hiányosságokkal egészen Csengerig van bringaút a 471 és 49 jelű főutak mellett, szóval akár 200 km-es túrát is bevállalhatsz úgy, hogy autós forgalomban alig veszel részt.
A többi irányról pontosabbat nem tudok mondani, tekintve, hogy nem tudom, nálad szubjektíve mit jelent az életveszélyes autós forgalom. Én pl. előszeretettel megyek a 35-ösön, de tudom, hogy a többségnek ez vállalhatatlan. Arra azért készülj, hogy az összes kivezetőn élénk a forgalom.
Esetleg tudom javasolni, hogy vonattal vagy kocsival vidd el magad és a bringád egy kevésbé forgalmas helyre, aminek a környékén bátran lehet hajtani. Debrecen kiváló vasúti kapcsolatokkal rendelkezik, számos környék elérhető aránylag rövid időn belül.
Túraútvonal = merre van kerékpárút / sáv. Mivel leginkább ezen közlekednek, közlekednének a bringások.
Az a baj, hogy itthon agyon van szabályozva hol tekerhetsz, legalábbis offroad viszonylatban.
Ha lenne egy normális egyértelműsített szabályozás, hozzá valódi térkép (a trailforks az lópikula, kb. semmit nem ér) hogy igen, tekerhetsz a hegyen is, ilyen és ilyen útvonalon - de NEM CSAK kijelölt vonalon, és nem CSAK aszfalton, akkor mindjárt értelmet nyerne a monti is mint kategória.
Van aki unja az aszfalt gyűrését, és inkább a technikásabb terepre kívánkozik, csak épp nem teheti csak úgy meg, mert beleköthetnek.
Egyszer szabaduljak be mondjuk valamelyik hegyre (tudjam szállítani a bringát), védett területen kívül kb. le fogom tojni hogy az épp nem kijelölt útvonal. Erdei út? Igen. Akkor megyünk!
Vadászoknak be lehet menni kocsival? Urallal, Csepellel meg traktorral szét lehet vágni a földutakat? Ki lehet vágni fél hegyoldalakat? Akkor nem az én ~110 km bringás össztömegem és hatalmas károsanyag kibocsátásom alatt fog összeroppanni a flóra és fog örökre erodálni a terep.
"Bringázni többek között a megfelelő jelzésekkel ellátott turistautakon lehet, másrészt az erdészeti feltáróhálózat részein (útjain), kivéve az olyan időszakokat, amikor éppen valamilyen korlátozás van érvényben az adott területen. "
Erdészeti feltáró út = erdőgazdasági utak, akár betonozott, akár aszfaltos, akár murvás.
#8 Igen, közben megnéztem, magyarán a kétnyomos útvonalak, amik szaggatottal vannak jelezve pl. az OpenStreetmap-en.
Csak bekavart az, hogy egyszer én megkérdeztem egy illetékes megyei szervet írásban és nem kaptam egyértelmű választ. Amit adtak részletes választ, azt szűrtem le hogy nem lehet tekerni csak ott, ahol az kifejezetten megengedett (piktogram).
#9: azok főleg a MTB-sekre vonatkoznak, akik konkrétan a köves-gyökeres-stb. turistaútvonalakon mennek, árkon-bokron keresztül. Azért piktogrammozták ki a nekik kijelölt útvonalakat, hogy ne zavarják a békés :) gyalogos turistákat.
De az erdőgazdasági utakon simán lehet. Mi a Pilisi Parkerdőben kb. 30 éve folyamatosan ilyen helyeken bicajozunk. És tudjuk, hogy legális.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!