Trekking lenne jobb, vagy versenybicaj hobbi bringázáshoz?
Figyelt kérdés
2022. márc. 20. 20:36
11/29 anonim válasza:
Nekem pl fatbike mindenekfelett, mostanában már mindenre azt használom. Egyszerűen leszállni se akarok róla :D
12/29 Meton válasza:
110 kilóval napi 2-szer félóra nem elég a fogyáshoz. Ha koplalsz, akkor meg felesleges bringázni. Városi forgalomban a trekking jobb, hosszú egyenes úton a versenybringa is jó, de azt tényleg hajtani kell. Szerintem próbáld ki mindkettőt és látni fogod, melyik jobb. De fogyáshoz szerintem a bringa nem jó, inkább a futást javaslom. Én havonta 10 ezret költöttem a bringa javítására, szóval eléggé költséges.
13/29 anonim válasza:
110kg nak futást javasolsz, akkor inkább maradj csendben...
14/29 Meton válasza:
Ma már a biciklit nem ekkora súlyra tervezik. Az alkatrészek hamar megadják magukat. Lehet, hogy léteznek erősebb alkatrészek, de nehéz megtalálni. Sem a kerekek, sem a váltó, sem a lánc nem szereti ezt az extrém terhelést. A futás viszont mindig egészséges. Más persze, ha valakinek egészségi problémái is vannak, de akkor sétáljon. A biciklin ül, azzal szerintem nem is lehet fogyni. Napi 6 km futás az már számít. Vagy rendszeresen túrázzon. Szerintem nézd meg, hogy az adott kerékpár mekkora súlyig használható.
15/29 anonim válasza:
110kg elkezd futni, egy életre tönkremehet a térde pillanatok alatt... ne ajánlgass baromságokat... a biciklikhez sem konyítasz semmit, ilyen baromságokat, hogy nem bírja az ilyen súlyt se írogass... idióta. Minek szólsz bele olyanba, amiről fogalmad sincs... rossz és veszélyes tanácsokat osztogatsz.
16/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. márc. 22. 22:00
17/29 anonim válasza:
Legyen heti 3*1óra, mellette diéta És akkor fogsz fogyni.
18/29 anonim válasza:
#14: a legtöbb mai (komolyabb) bicikli súlyhatára 120 kg, de bőven vannak 130 kilósra méretezett biciklik is.
19/29 TR75 válasza:
A felhasználástól, a váz anyagától és a gyártótól is függ a súlyhatár.
Általában, ha egy bringára ráírják, hogy 120 kiló a maximális terhelhetőség, akkor azt mindenestől kell érteni: bringa+bringás+csomagok (ha vannak). Egyes gyártók a csomagok súlyát külön is számolják, sőt, azt is, hogy a csomag elöl vagy hátul van.
Persze nyilván azért van némi ráhagyás.
20/29 anonim válasza:
Súlyhatár egy dolog... de matekozz kicsit, pl egy mtb, 90kg os átlagos sportos 190magas felhasználó, leugrik fél méter magasból, mrgsúgom, nem 120kg terhelés fogja érni a bringát... jóvaltöbb... bírnia kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!