Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van értelme a vezeték nélküli...

Van értelme a vezeték nélküli vevővel rendelkező sebességmérőknek, vagy csak parasztvakítás?

Figyelt kérdés

Eddig két Cateye vezetékes kilométerórám volt, soha semmi bajom nem volt a vezetékekkel, pedig bőven nekimentem bokroknak, ágaknak is az erdőben.


Nem mondom, hogy vezetékes órákat már nem lehet kapni, de a legjobban tetsző darabok mind vezeték nélküliek.

Én kicsit aggódom emiatt, pl lehetséges kapcsolatvesztés, sűrűbb elemcserék. Nekem parasztvakításnak tűnik.


Ti mit tapasztaltok? Érdemes megvenni?


2022. jan. 29. 17:36
 1/8 anonim válasza:
100%

Nem parasztvakítás,ha nem nevesincs,gagyi órát veszel.Azok gyenge minőségben készülnek,gyenge jeladóval,és szinte minden külső,felső vezeték(villamos,vonat,hév,erősebb villany vezeték),másik bringás órája bezavarhatja a te órádat.Adat kimaradás,gyenge kijelző,gyorsan lemerülő elemek.Ha stabil órát szeretnél megfizethető áron,akkor érdemes a jól bevált márkánál keresni.Cateye,Sigma,VDO,Ciclosport.Ezernyi órám volt ezek közül,nagyobb csalódásom nem volt velük.Ezeknél a márkáknál már az analóg jelátvitelű órák is szinte zavarás mentesen működnek.De,ha anyagilag belefér,érdemes a digitálisan kódóltat választani,azt már semmilyen külső tényező nem zavarja.Az egyik bringámona Cateye Padrone 110w-t használom.Analóg jelátvitel,nagy kijelző,világítás,pontos,stabil működés.Tudásban egy alapóra(nekem elég),de én külön használok pulzus mérő órát.Pl:a VDO M3.1 vagy a M4.1 órák is jók.Digitálisan kódóltak,és sok funkcióval rendelkeznek.Használok még Sigma 14.16 tipusú órát,digitálisan kódólt,magasságmérés,stb....A vezeték nélküli óra a jelátvitel miatt valamivel több energiát fogyaszt mint a vezetékes(+ a jeladóba is kell elem),de az elemek kb. 1 évet kibírnak.

Megjegyezném,hogy volt néhány GPS órám is,nem részletezem itt,de csak a gond volt velük,és a örökös gps jel kimaradás,pontatlan átlag adatok,stb...

2022. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Éppen a Cateye Padrone 110w-t nézem, mert eddig egy Yamaha motoros Pedelecem volt, aminek a kijelzőjének folyamatos háttérvilágítása volt. Most visszaváltottam analóg bringára, de a megszokás miatt is baromi jól jönne a kijelző háttérvilágítás.


Mennyire vagy megelégedve a háttérvilágítással? Kék színű a LED benne? Neten alig van róla kép, működés közben.

2022. jan. 29. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem parasztvakitás. Nekem is volt,a KIKAPCSOLT mp3-ból is tudodtt sebesség adatokat fogni.

Egy esetben van szerintem "igazi" haszna,mégpedig ha olyan stilusban biciklizel ahol eséskor elkezd kontrollálhatatlanul pörögni a kormány. Bár arra is van megoldás.

2022. jan. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A kérdés jó,mert pont ennek az órának van az általam ezidáig használt(kb 60db)órák közül a legjobb világítása(persze ez szubjektív vélemény...).Igaz nem kék(ez most divat)ha nem fehér,de nagy jól látható az összes karakter a kijelzőn.Erős,de nem zavaró,olyan selymes hatású fény.Be lehet állítani folyamatos működésre,vagy csak néhány másodperces időintervalumra is.És hogy milyen időszakban kapcsoljon be illetve ki a világítás.Az óra "mikrokapcsolós"megoldású,csak az óra alsó részét kell felülről megnyomni,és rögtön reagál a váltás(vastag kesztyűben is kényelmes).Egy gyengélye van az órának,a konzol megoldása.Könnyű az órát be pattintani a tartóba,de kivenni már annál nehezebb.Valamiért a japánok nem akarják ezt a hibát kijavítani.De ha azt a kis "bütyköt" ami által bekattan,megreszelet,mindjárt könnyebb kivenni az órát.Én nem vesződök az óra kivételével,ha fejre kell állítanom a gépet valamiért,az előre nyúló konzolt(kb+ 4ezerét lehet kapni)egyszerűen lefordítom,a bringa szerelése végeztével,vissza fordítom a helyére.Az órát én sosem veszem ki a konzóljából..
2022. jan. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha montid van és rendszeresen viszed szervizbe csak a villát, akkor óriási előny, hogy nem kell ezzel a kábelezéssel is szenvedned.

Ha több bringád van, akkor a legjobb megoldás a GPS-es óra. Csak egy tartót kell felszerelni a bringákra és lehet indulni. Vagyis, ha nem naponta terkersz, akkor érdemes egyet szinkronizálni indulás előtt, hogy az óra egy percen belül megtalálja a műholdakat.

2022. jan. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kb egy éve vettem egy Kellys montit,azonos márkájú vezeték nélküli órával,még nem kellet elemet cserélni benne.A paraméterek többszöri finomhangolása után a telefon GPS szerint 20 kilométeren 100-200 méter eltérés van,ami szerintem elfogadható.
2022. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MGéza ***** válasza:

Persze hogy nem az, esetleg némelyeknek lehet gagyibb darabokkal rossz tapasztalata. Nekem a Cateye velo wireless tökéletesen működik, nem dobja a jelet csak bekapcsolom, máris üzemkész.

Mondjuk a B'twin vezeték nélküli előtte meg zabálta az elemet, néha percekig nem találta az adó jelét holott 2m hatótáv van ígérve... Szóval nagy minőségi szórás lehet egyet gyártmányok között.

2022. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért a 21. században a vezetéknélküli jelátvitel már nem űrtechnika. Szerintem szuper, hogy nem kell a kábel feltekergetésével bajlódni. Nekem mondjuk egy Garmin GPS-es komputerem van, na de ehhez kb. a wireless sebességmérő szenzor kerül annyiba, mint az alap bringás computerek közül a drágább darabok, így értelemszerű elvárás, hogy működjön is.
2022. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!