Teleszkópos villákon mi a különbség az ezüst színű és a fekete színű becsúszószárak között?
Mert azt vettem észre, hogy az olcsóbb bicikliken ezüst színű a teleszkópokon a becsúszószár, a drágábbakon pedig fekete. Sok márkánál látom ezt (rockshox, manitou, x-fusion, suntour, marzocchi, meg ugye van a fox, de ő nekik már csak fekete és kashima teleszkópjaik vannak, mert ők nem gyártanak alsókategóriásokat)
Mióta biciklizek 3 éve, volt egy 90 ezres és egy 250 ezres biciklim, mindkettőn ezüst színű volt a teleszkóp, viszont amit idén fogok venni 460 ezerért, azon már fekete. Tehát elég egyértelmű ezek alapján, hogy a fekete valamiben más lehet, de miben? Mert gondolom nem a kinézet miatt drágább.
Optikai tuning.
Ha tisztességes anyagból van a becsúszó, akkor mindegy milyen színű.
Alapból az acél, a króm és az alumínium is szürke. Más-más árnyalatú, de nem fekete.
A divat viszont nagy úr. Az alumíniumot olyan színre lehet eloxálni amilyet csak akarsz, és szinte bármit be lehet vonni teflonnal, ami viszont többnyire fekete.
Az ezüst színűek szerintem nagyrészt acélból vannak, amit krómoznak. Nehéz, egy idő után rozsdásodik, ha nincs megfelelően karbantartva. A jobb minőségű villák becsúszói alumíniumból vannak, ezért más bevonatokat alkalmaznak. Az alu könnyebb és merevebb. Gondolom az új villád légrugós is lesz, szerelhető lengéscsillapító egységgel. Tehát amíg van alkatrész, addig karban lehet tartani (és kell is). A légrugót pontosan be tudod állítani a súlyodhoz, és könnyebb mint az acélrugók.
Amit szerintem észre fogsz venni, az a nagyobb merevség, kisebb súly, finomabb mozgás és több beállítási lehetőség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!