Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség mtb kerékpárok...

Mi a különbség mtb kerékpárok között?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni bringázni viszont nem igazán értem még hozzá mik ezek a nagy árkülönbségek? A drágább jobban bírja a terepet , vagy váltója jobb? Kérlek segítsetek honnan induljak el.
2021. máj. 17. 18:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen célra nem ideális az MTB. 150-ért sajnos viszonylag a kínálat aljáról tudsz válogatni új bringák közt. Decathlon ebben a kategóriában erős, bár a trekkingjük pont korlátozott célra alkalmas ilyen áron. Nem rossz a Riverside 900, de korlátozott az áttételtartománya. Kb. 35 km/h-ig kényelmes tekerni, felette pörgetni kell, durva emelkedőn pedig tolás lehet a vége. Egy Balaton-körre mondjuk teljesen megfelelő. Ha annál komolyabb szintkülönbségekkel és száguldozással nem tervezel, akkor jó lehet.
2021. máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

10: Mi a célod? Az erőlködés, vagy a suhanás?


Aszfalton - a MTB széles gumija nagy gördülőellenállása miatt - sokkal több erőfeszítés kell azonos sebességhez.


Trekkinget nézz inkább - az jó terepre is, ha esetleg mégis kimész az erdőbe, vagy kavicsos útra... De ha tőlnyomórészt aszfalton mész, akkor fölösleges a mountainbike.

2021. máj. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%
Emelj meg egy full karbon 9 kilós montit (2+ milla) és egy "jó ár-érték arányú" 15 kilósat. Érteni fogod. :)
2021. máj. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Az MTB (= Mountain Bike) nevében is benne van, hogy hegyi kerékpározásra tervezték, ez érződik a vázgeometriában, áttételekben, a széles gumin stb. Aszfaltra teljesen felesleges, a terepképességeit nem használod ki, tobábbá haladni sem fogsz, csak kifárasztod magad, miközben mindenki elhúz melletted.

Ami neked való, az a cross trekking: keskenyebb gumi, általában 28"-os kerék, jellemzően van teleszkóp és kényelmes vázgeometria. Ezek a bringák alkalmasak könnyű terepre, föld- illetve murvás útra is, de asztfalton is könnyű őket meghajtani.


Az árkülönbség a felszereltség miatt van: váltó, váltókar, fékek, hajtómű, villa, agy stb. Szerintem tejesen kezdőként nem nyúlsz mellé, ha egy rendes bringaboltban megveszel egy belépő szintű bicajt, mert ilyen helyen szart nem árulnak.

A Dechatlon kínálatát is érdemes nézegetni, a sznobok fikázzák, de alapvetően jó ár/érték arányú gépeket árulnak, ami a hobbi felhasználók 99%-ának teljesen megfelelőek.

Sokan írták itt a használtat, amitől megfelelő hozzáértés vagy hozzáértő segítség hiányában lebeszélnélek, mert biciklinél ugyanúgy vannak buktatók, mint egy használtautónál: előfordulhat, hogy rád sóznak valami széthajtott hulladékot, amire aztán a vételár kétszersét költheted, hogy használható legyen.

2021. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
30%

Amire tervezed, arra nem ideális a monti. Viszont kezdőként még nem tudhatod, hogy mire is fogod valójában használni.

Én nagyon sokat mentem aszfalton montival, mert csak egy bringám volt.

Ma már mindig a megfelelő bringával indulok el.

Mindenes bringának egy 26-os monti 3x9-es áttétellel tökéletes.

2021. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
71%

"Viszont kezdőként még nem tudhatod, hogy mire is fogod valójában használni."

Ahhoz képest elég jól leírta, hogy "Első sorban aszfalton szeretném használni sportolás céljából. Esetleg később Balaton kör. Vagy lemenni párszor terepre"

Mindenes bringának pont nem jó egy mtb - ahogy mindenki más is írta. Az mtb hegyekbe, köves, "rázós" terepre jó. Túrázáshoz, aszfalton, Balaton körül egy trekkingnél min. kétszer szélesebb gumi teljesen felesleges, fárasztóbb és kevésbé élvezetes. Arra mindenképpen jó, hogy elvegye a kedvét a bringázástól, amikor látja, hogy mások a Balaton körön vagy a városban kényelmesen lehagyják és nem érti, hogy ők hogy tudnak olyan könnyedén tekerni amikor ő 30km után már fáradt.

2021. máj. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
#16: így van! (12-es voltam)
2021. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#16!


"Szeretnék elkezdeni bringázni..."


Magyarán még el sem kezdte. Az egy dolog vagy egy elképzelése, de lehet, hogy 2 km terepezés után semmi kedve nem lesz aszfalton tekerni. Lehet, hogy a forgalomtól félni fog, de lehet, hogy terepen fog parázni.


Vessük már össze azt, hogy lassabban megy valaki aszfalton és azt, hogy nem tud lemenni valahol, mert teljesen alkalmatlan rá a bringája. Vagy felmenni sem tud, mert sem áttétele nincs hozzá, sem tapadása a trekking gumikon.


Balatonkörrel feldob egy pár 1.5-ös sliclek és minden rendben van. Ha nem egy nap alatt akarja körbetekerni, akkor még ez is felesleges. Sokan (te is) azt felejtik el, hogy sportolásnál már nem a gumi fogja meghatároni a sebességedet, hanem a légellenállás.

2021. máj. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
69%

Igen, kezdőként valószínűleg külön gumit fog venni Balaton körre meg városba, terepre és cserélgetni fogja... És az is valószínű, hogy kezdőként olyan terepen fog kezdeni közlekedni, ahova mtb kell, mert trekking nem elég...

Végülis igen, minden lehet.

2021. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
52%

#19: :)


Jogos.... :D

2021. máj. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!