Félek biciklizni az utakon. Egyedül vagyok ezzel? Tippek?
Igazából nincs mit részletezni rajta, félek biciklizni az utakon. Ha meglátok egy autót, motorost stb., akkor már előre stresszben vagyok, hogy úristen, mi lesz most :D Sőt, folyton nézelődni szoktam, hogy jön-e valaki, csak ne jöjjön senki, de jó most nem jön erre senki és maradjon is így stb. Ez tudom, hülyén hangzik, de tényleg ezt szoktam érezni és ettől tényleg félek, stresszelek, szorongok. Mi van, ha elesek, ha fellöknek, ha nekimegyek valaminek, ha elrontok valamit, ha elütnek, ha belefordulok az árokba stb. Direkt próbálok mindig olyan útvonalat, időpontot választani, hogy a legkisebb legyen a forgalom csak ezt nem mindig tudom megválogatni. Bicikliút sajnos nincsen (csak egy rövid szakaszon, de addig is el kell jutni valahogy). Illetve földes utakon szoktam még bicajozni, de az elég időjárás függő és nem is túl változatos.
Nem tudom mi lehet az oka. Nem mondom, hogy profi kerékpáros vagyok, de tudok biciklizni, tehát nem ezzel van a baj. A kreszt ismerem, jogsim is van és vezetek. Balesetem sem volt soha, még nagyot esni sem estem. Nem tudom mi váltja ezt ki nálam vagy hogyan javítsak rajta.
10: ez azért egy túlzó általánosítás...
Felén egyébként kb. 70-80%-ban anyukák fuvarozzák a gyerekeiket ilyen autóval, és úgy vezetnek, mintha tojásokon lépkednének.. :-D
Kérdező, ha budapesti vagy, akkor hétvégén irány az autómentes alsó rakpart + az Andrássy út! :)
#15!
Bocs, de ez a legnagyobb hülyeség és a legnagyobb átverés!
Nem is értem, hogy a bringás szervezetek miért nem tiltakoznak, hogy kihasználják a bringásokat és átverik az embereket.
A rakpart megnyitásának nevezik, pedig bringás szempontból ez lezárás.
Gyalogosok között bringázni sokkal veszélyesebb, mint autók között.
#18!
Persze, eleve full kretén az ötlet. Szeles tavaszi időben senki nem megy a Dunához sétálni. Kellemes tavaszi időben tele lesz, tehát működik, de akkor bringával kell elkerülni. Nyáron meg senki nem akar az árnyéktalan aszfalton sétálni.
Ez itt egy nagyszerű kiadvány, eredetileg angol nyelvű anyag alapján készült, gazdag bringás tapasztalati anyag. Nem azt a mantrát szajkózza, hogy húzz sisakot és tartsd be a Kresz minden betűjét és oké leszel (ez persze fontos, bár a csak magyarázatokban létező létező bizalmi elv szart se ér a kerekek alatt) hanem valós gyakorlati helyzeteket, azok veszélyeit és megoldásaikat mutatja be:
Kevesebb autós és több biciglis tapasztalattal kiemelnék a gyakorlati tanácsok közül kettőt:
- Közlekedj úgy, mintha láthatatlan lennél. Bővebben: soha nem szabad azt feltételezni, hogy a gépkocsi vezetője lát és meg is adja az elsőbbséget. Nem szabad az említett bizalmi elvre vakon hagyatkozni. Én még tovább is megyek: mikor bringával elindulok, azt mondom magamban: ez a sok autós azért kelt fel ma reggel, hogy engem kivégezzenek, ha résen leszek, akkor nem sikerül nekik! :)
- Használj tükröt! Ez a leghasznosabb kerékpáros kiegészítő. Nagyon régóta használok, aki nem próbálta, az nem is képzeli, milyen biztonságot ad. Nagy zajban, nagy forgalomban is 1-2 mp alatt tiszta a helyzet és nem kell forgolódással gimnasztikázni (és nem kell másodpercekre elveszíteni az előttünk lévő forgalmi helyzetet) Bringás fórumokon sajnos többször olvastam, hogy sok bringás nem hogy nem ismeri el a hasznosságát, hanem egyenesen tagadja és lebeszél róla.
20!
Bocs, de ez a linket cucc gyakolatilag egy hazugsággal indít.
Pontosabban az egyik legismertebb érvlési hibával:
Az első mondatoknál hiteltelenné vált. Ugyanis senki nem állította azt, hogy sisak megvéd attól, hogy elüssenek. Még azt sem állítja senki sem, hogy amikor egy autó átmegy a fejeden, akkor a sisak megvédi az életedet. "Csak" minden más esetben életmentő lehet.
Én te "biciglis" tapasztalataid helyett inkább az én biciklis tapasztalataimra hagyatkozom. Talán az sem hátrány, hogy kb. 20 éve van jogsim is.
Kifejezetten káros és veszélyes, amit írsz. Ha semmibe veszed a bizalmi elvet, akkor pl. nem mész bele az egyenrangú kereszteződésbe, mert be vagy sz@rva a balról érkező autótól. Az még majd néz rád, hogy mi a fenéért állsz egyhelyben. Majd megérkezik mögéd is egy autó, aki szintén nem érti a tökölést. Mutogatnak, hogy menjél, hiszen elsőbbséged van. Te beszarian mutogatsz nekik, aztán a legrosszabb esetben egyszerre indultok el többen.
A bizalmi elvet ne keverjük már össze a láthatósággal! Ha tudom, hogy látható vagyok, van szemkontaktus, akkor megyek. Persze ismerek olyan kereszteződést, ahol minden nap elütnének, ha nem lennék résen, mert még 3-an "átcsusszannak" a piroson. De ez is csak azért veszélyes, mert ott bicikliúton megyek, ott csak egy bringást üthetnek el. Úttesten nincs ilyen veszély.
Tudom, hogy mikor vagyok holttérben.
A tükör óriási biztonságot ad. Annyira nagyot, hogy a tükrös bringások 99%-a nem is használja. Nekem azért jó a tükör, mert látom, hogy az ilyen bringás veszélyes. Bármikor keresztbe fordulhat előttem. Ezt megteheti tükör nélkül is, de a tükröt azok szokták feltenni, akik képtelenek menet közben hátra pillantani.
A tükör azért is sokkal rosszabb a hátra pillantásnál, mert ezt mozdulatot látják a többiek is. Felér egy indexeléssel. Kommunikálsz vele a többi közlekedővel. Ha mégsem veszed észre a másikat és elékanyarodsz, akkor is látha, hogy készülsz valamire. Egy tükrös pillantásnál nincs ilyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!