Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megérné vásárolni országútis...

Megérné vásárolni országútis cipőt, pedált?

Figyelt kérdés
Van montim is, mindkét bringán spd pedál. ugyan azzal a cipővel hajtom őket. Mennyivel lenne másabb országútit look pedállal hajtani? A jelenlegi szettel semmi bajom.
2020. dec. 23. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
jelentősen nincs nagy külömbség,pár százalék-hajts bojban az a lényegi különbség!
2020. dec. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Felesleges. Sokan spd-vel használják az oútit is, mert a montis cipőkben legalább lehet járni és nem úgy, mint egy pingvin. Ha jól tudom az egyetlen különbség az, hogy az oúti cipők talpa merevebb és ezért az erőátvitel jobb, hatékonyabb. Versenyen biztosan számít, hobbi kerékpározásnál nem igazán.
2020. dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tény, hogy kényelmesebb sétálni benne, ezért szimpatikusabb is.

Ha bringázok valamelyik városba valóban kedvezőbb ebben a cipőben sétálni ha meg akarok nézni dolgokat. Hobbi szinten szoktam tekerni max 100-130km-t(persze szezonba). De ha a másik szettel nem venni észre nagyobb különbséget akkor maradok ennél.

2020. dec. 23. 14:43
 4/9 anonim ***** válasza:
ne költs rá 50-60 x ezret sztem-azt azt csinálsz amit akarsz-naponta mész 100-130at vagy évenete annyit?!?
2020. dec. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha egy hétvégi nagyobb távot megyek. Kb 2 hetente. Hétköznap munka mellett max 50-60km
2020. dec. 23. 15:04
 6/9 anonim ***** válasza:
megérheti ahogy van rá kesed de nem nagy változás az mtb és outi
2020. dec. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem van mindkettő (SPD és Look Keo), nincs lényegi különbség.
2020. dec. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A versenyzésre szánt MTB cipők talpa is merev. Van olyan gyártó, amelyiknél csak a cipő legalsó rész különbözik, tehát az outis sima, a montisan vannak bütykök, de a merevséget adó része ugyanaz.

Én inkább két spd-s cipőt vennék. Egy hétköznapi, rugalmasabb és egy merevebb, amiben nem nagyon akarok járni, de számít a hatékonyság.

2020. dec. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is inkább 2cipöt vennék. Egyet versenyzés vagy legalább teljesitmény orientált tekerésre.

Egyet pedig sétálós, turázos törtènethez.

2020. dec. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!