Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 36 voltos ebika makita akksikk...

36 voltos ebika makita akksikkal, lehetséges? Többi lennt!

Figyelt kérdés
Az ötlet egyik nap pattant ki a fejemből hogy Makita 18 voltos Li-ion LXT gépakkukbol építhetnék egy e-bike ot. Korábbról volt egy ötletem egy félbe hagyott projekt lett a vége (pénzhiány miatt). Eredetileg egy babetta 207 es moped vázába építettem volna be egy átkötött kocsi generátort minden megvolt csak az akksi hiányzott. A szerkezettel már biciklizni is lehetett csak nem volt semmi az elektronikából. Karácsonyra kértem szüleimtől egy Makita ütvecsavarozót ami 18 voltos akkuval megy. Tervezek komolyabban beruházni Makita akkus gépekbe. Aliexpressen láttam aku dokkolókat így nem kéne gányolni 4 Makita akkuról mehetne a gép. Az így kapott akupakk 36 voltos lenne, 12Ah kapacitással ezzel egy 350wattos generátor motorral meddig bírná a gép? Valaki épített már hasonlót? E-bike hoz értők mit gondolnak az ötletről? Köszi hogy elolvastad :) Bármilyen építő jellegű kritikát, hozzászólást szívesen olvasok!

2020. dec. 9. 00:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen projekteknek általában az a vége, hogy ha elkészül és működik is, kiderül, hogy sokkal olcsóbb és jobb lett volna kész ebike-ot venni.
2020. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Wadmalac ***** válasza:
50%

Ebből megfelelő szabályzó elektronika nélkül csak füst és tűz lesz, meg csomó kidobott pénz.


Megjegyzem, a kocsi generátor marhára nem jó hatásfokú villanymotorként.

Plusz a komplett feszszabályzóját ahhoz le kéne kötni és a helyére a jól megtervezett új elektronika.


Tényleg vagy sokkal xarabb és veszélyesebb lesz a bolti e-bike-nál, vagy drágább.

2020. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wadmalac ***** válasza:

"egy 350wattos generátor motorral"

12 volton?

Szóval be tud rántani 30 ampert? Plusz a veszteségi áramot.

Hát 12 Ah-ról az nem tart ki sokáig.

2020. dec. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
lesz benne szabályzó. 36 voltot kapnának a tekercsek 12 voltot a gerjesztés ahhoz lenne egy kis olom sav akku.
2020. dec. 10. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
olom-sav akku ami jó nehéz.
2020. dec. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

"olom-sav akku ami jó nehéz."

Ha a benzines robogók elbírják azt a két tenyérnyit, nem hiszem, hogy ez gond lenne.

Sok más ponton problémás ez a terv. De nem lehetetlen.

Láttam videót olyan, természetesen orosz srácról, aki szó szerint akkus fúróval hajtotta meg a bringáját, elég rendesen ment.

Mondjuk élettartam tutira nincs ott, hiszen az akkus fúró gyári hűtése nem erre van méretezve, főleg ilyen nyomatékterhelésnél.


De én speciel biztosan inkább ilyen megoldásban gondolkodnék, valami alapból Li-ion akkus hajtású motorra és elektronikára építenék.

Az autó generátorát mint motort továbbra is rossz megoldásnak érzem.

2020. dec. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos más motorra nincs pénz :(... a makita akkuk li-ionosak nem olom szarok...
2020. dec. 13. 22:31
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
Azok igen, itt a gerjesztő akku ötletedről volt szó.
2020. dec. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A gerhesztő akku 2,5 kiló annyira nem nehéz de ha megis ugy erzekelem hogy az vennek par 18650et es epitenek egy 12 voltos pakkot
2020. dec. 23. 22:25
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Gerjesztőnek nem érdemes, szerintem.

Túl drága és nincs jelentősége.


Amúgy ilyen hajtásokra az állandó mágneses motorok jobb hatásfokuk miatt alkalmasabbak, mint a gerjesztős.

Csak a szegmensek számától függően kicsit-nagyon "darabos", vibrálós lesz a nyomaték.

2021. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!