Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Holtjáték a villámban, mitől...

Holtjáték a villámban, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Rockshox Recon SL (2010) villámban, egy kissebb holtjatékot érzek (kb. 0.2 - 0.3 mm) még lockoutnal is érezhető, nem sag-re értem hanem rendesen van egy kattogó holtjátékja, nagyon enyhe fel-le mozgatás alatt. Szerintetek már beérett a servicere, vagy várjak vele egy kicsit? Mitől lehet ez a holtjáték?

#bicikli #villa #XC #Teleskóp #Single Air
2020. szept. 27. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mikor volt szervizelve? Valószínűleg ráfér. Fel-le kotyog, vagy előre-hátra?
2020. szept. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnos a küllétét nem tudom de attol tartok, hogy még nem kapott semmilyen féle-fajta szervizelést. Függőleges mozgatásnál kotyog, vizszintesnél nem. Azt még megemlíteném, hogy a porvédői eléggé el vannak repedezve. Nemrégiben elvittem a biciklis boltba ők azt mondták, hogy akkor hozzam ha az olajat éngedi... 😐 (nem igazan szeretnék teljesen új villát venni ha a mostanit még karba lehet hozni)


[link]


[link]

2020. szept. 27. 19:02
 3/13 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy keress másik szervizt. Szerintem ez azért nem hordja az olajat, mert már nincs benne.

A Rockshox 50 üzemóránként javasolja ezeknek a porvédőknek és a lábban található olajnak a cseréjét, 100 üzemóránként pedig a csillapító és légrugó egység karbantartását. Ezt mondjuk kicsit túlzónak találom, de évente szerintem nem árt minimum egy kis szerviz, 2 évente egy nagy, ha nem mész túl sokat. Ha ez a villa 10 éve nem látott szervizt, akkor egy alapos nagyszervizt igényel szakértő által. Lehetőleg hivatalos RockShox szervizpartnert keress, vagy olyat, aki nagyon megbízható.

2020. szept. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elhiszem hogy már megérett a szervizre, de itt a megyémbe (Szatmárnémeti) nincs senki aki megtudná csinalni a szervizt (azon kivül hogy van 1-2 bicikli üzlet ahol egyáltalan szervizelnek persze kérdéses minőségben, koztük van az is amelyikhez elvittem én)
2020. szept. 27. 20:31
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire problémás Magyaroroszágra átküldeni. A Boostworx nevű céghez lehet csomagként küldeni, és visszaküldik leszervizelve. Azért az árakat mindenképp érdeklődd meg, mert szerintem 10 év után minden cserés, ami szerintem 30ezer Ft-ot simán elvisz.

Ami még eszembe jutott, a lábak alján van egy-egy csavar, ami rögzíti a becsúszó szárakat. Ezek nincsenek fellazulva?

2020. szept. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem, nincs fellaulva és összenyomásnál sem latszodik, hogy ki akarnának esni a csavarok, nem mozognak, olaj meg van a rendszerben mert sokszor halatszik, hogy folyadék mocorog benne főként rázos utaknál hallatszik ez. Én laikusként úgy tartom, hogy a holtjáték a "air-spring"-ben lehet... Mindenkép felfogom keresni a szervízt amit megemlítettél
2020. szept. 27. 21:25
 7/13 anonim ***** válasza:

A lábakban található olaj nem ugyanaz, mint ami a csillapító egységben van. Szerintem az utóbbi hallod mocorogni, ami valószínűleg szintén nem normális.

A lábakban 10-15 ml szokott lenni, az nem nagyon mocorog, mert a kenési helyek fel is veszik. Rosszabb esetben az évek alatt beszivárgott víz lötyög benne.

2020. szept. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor nagyobb a baj mint ahogy gondoltam... köszönöm a válaszod!
2020. szept. 27. 21:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Látatlanban tippelgetek azért, de 10 év biztos nyomot hagyott rajta. Ha most leszervizelteted, pár évig elég, ha olajat cserélsz benne, az pedig otthon is megvan fél óra alatt. Ha van benned egy kis műszaki érzék, megpróbálhatod magadnak is megcsinálni az egészet. Vannak fent leírások a neten, de elsőre valószínűleg nem lesz olcsóbb, mert pár szerszámot be kell szerezni. Esetleg ha ismersz olyat, aki le tudja neked gyártani őket, azzal lehet sokat spórolni.
2020. szept. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Lower leg szervizen gondolkoztam én is, de egy full szervízt nem tudom hogy meg tudnam-e csinálni. Ebben a villában wt15 olaj kell amit már csak amerikába meg angliába lehet kapni, de legnagyobb gond hogy nincsenek szerszámaim...
2020. szept. 28. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!