Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan/hol fújjam fel min. 8,...

Hogyan/hol fújjam fel min. 8, de inkább 9 bar-ra a 28-as kerekeim?

Figyelt kérdés
Vettem már rá szepepátalakítót (autohoz valót) és benzinkúton próbáltam, de nem mutatta, hogy menne bele. Lehet, hogy nem képes 8 bar-ra se egy kutas kompresszor? Hogy oldhatnám ezt meg?

2020. aug. 28. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Menj másik kútra. Vagy vegyél teló pumpát. Olyat amivel a levegős telókat fujjak.
2020. aug. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most néztem utána, köszi a tippet. 10 ezer ft környékén már van olyan ami 28 bar-t is tud :D
2020. aug. 28. 18:12
 3/13 anonim ***** válasza:

Van olcsóbban is. A Lidl-ben szokott lenni (persze tavasszal...) álló pumpa párezerért, amivel gond nélkül fel tudod fújni 8 barra. Tudom, mert én is azt használom.

[link]

2020. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

a benzinkutas kompresszorok nem sokat érnek.

a kocsikba 2-3 bar körül kell levegő... ott 8-9 vart nem fogsz találni.


a pumpa az egyik a sok közül amin kerékpáros nem spórol!

at otthoni karbantartás során egy normális műhelypumpa hell.

kényszerhelyzetben meg egy normális minipumpa

vegyél egy normális műhelypumpát! 6-10 ezer körül már van olyan ami kiszolgál soksok-éven át. az enyém is megvan vagy 8 éve és még a festék sem kopott le róla. és normálisan fel tudod fújni a gumit, nem kell sz.pni a kúton.

Bikefun air force one-om van. múltkor a suzuki ignis kerekeit felfújtam vele erőlködés nélkül :DDDDDD

a legtöbb pumpához van átalakító, vagy eleve olyan feje van amit alakítgatás nélkül rá lehet tolni autószelepre és szingóra is.

a normálisabb pumpák szerelhetőek is, le lehet tekerni a tömlőt, fejet, stb. és cserélni

egy kerékpár árához képest tényleg nulla beruházás.

a manométerük általában csak tájékoztató jellegű, de egy black friday-es akcióban lehet venni olcsón digitális feszmérőt ami szintén évtizedes beruházás - ha csak össze nem töröd :D

2020. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha teló pumpát veszel azon a mérőóra elégpontos.
2020. aug. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tothp ***** válasza:

A lidl/Aldi műhelypumpája elég jó (volt egy típus, aminél tört a fej, azt célszerű kerülni)

Ha nem akarsz kézzel bírkózni, egy kis autós kompresszor is jól hasznáható (lehetőleg ne a 2000 Ft-os vackot vedd)


Útra pedig valami kisdugattyús masszív kézipumpát vigyél.


nekem ilyenem van. 8-bart bír, nem a legdrágább, de tényleg csak akkor használom ha nincs más.


[link]

2020. aug. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Alex Fly ***** válasza:

Eddig még nem igazán találkoztam olyan benzinkúttal, ahol 6 bar fölé pumpálhatod a kereked. Általában 5-5,5 barig használhatóak - nem kerékpárhoz lettek tervezve; az autókhoz pedig bőven elég ez is...

Neked egy normális műhelypumpára van szükséged - esetleg ha hosszabb túrákra jársz, akkor egy ilyen teljesítményre képes rejszpumpa is jól jöhet.

De végső soron defektjavítás után óvatosan hazacsorogni akár a benzinkúti kompresszor is megteszi...

2020. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális pumpa kell szerintem is, de nem telópumpa. Meg fogsz őszülni, mire azzal felpumpálsz egy gumit. Kicsi a pumpa, nagy nyomásra nyom, tehát egy nyomással kevés levegőt szállít.
2020. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wadmalac ***** válasza:

A benzinkutas kompresszorok 4-6 barig tudják felizzadni magukat.

Oda elég is.



Ahogy AlexFly írja, kell egy rendes műhelypumpa.

Olcsóbb és gyorsabb pumpálást biztosít a telópumpáknál.


Nem is kell tízezres árkategóriáig menni.


Nekem egy már minimum 10 éves SKS van otthon, ez legalább még fém, nyomásmérője nincs, de az ott van a guminyomkodó ujjhegyeimben. :)


Ahogy nézem, elég nagy a piaci kínálat, a fém verzióknak 7-8000 körül van az alja árban.


Én a műanyagot nem javasolnám.

Drágából sem.

A dugattyúfurat kopása kinyírja pár év alatt.


Kérdés: milyen gumid van, hogy 9 bart kér?


20 mm-es gumiszélesség felett nemigen kell 8 fölé menni.


Egy 16-os pályakerék abroncs kérhet 11-et is, de az más világ.

2020. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
28mm széles gumik vannak rajta, viszont 100kg vagyok, és gondolom ezért ajánlottaa bicikli bolt eladója, hogy 8-9 bar legyen benne
2020. szept. 1. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!