Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 39 éves enyhén túlsúlyos...

39 éves enyhén túlsúlyos kezdőnek, ez a bringa jó lesz elsőre?

Figyelt kérdés
[link]
2020. júl. 31. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Felejtsd el!

44-28-ban nem fog tudni felmenni pl. Dobogókőre.

Keress egy olyat, ami két tányéros elöl!


(Nem néztem tovább, mert már itt elbukott. Szánj rá többet és nézz körül pár bringaboltban.)

2020. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"44-28-ban nem fog tudni felmenni pl. Dobogókőre."

Egy 39 éves enyhén túlsúlyos kezdő valószínűleg nem Dobogókőre akar felmenni vele.

Kérdező: te tudod, hogy mennyit és mire használnád. Ha rendszeresen akarod, sportolásra, akkor inkább szánj rá kicsit többet. Min. 150et (RC120), de ha tudsz, akkor többet és sokáig tudod majd használni.

Ha nem rendszeres sportolásra akarod használni, csak hébe-hóba meg városon belüli egyik helyről másikra eljutásra, akkor jó lesz ez is. Esetleg ha van ismerősöd, aki tud segíteni használt vásárlásban, akkor vegyél használtat ennyiért.

2020. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Én egy enyhén túlsúlyos, 44 éves vagyok és mostanában hetente járok Dobogókőn. :)


Először feltekerni egy magasabb hegyre mindenkinek óriási élmény.

Ha bringa nem alkamas rá, akkor megfoszt ettől az élménytől.

Emlékeim szerint 32-21 szokott lenni a legkönnyebb fokozatom (26"), ami közel azonos a 44-28-cal. Viszont emlékszem, hogy kezdetben kellett néhány szakaszon a kistányér is.


Síkon való közelekedésre, 15-20 km-es menetekhez jó lesz ez a bringa. Viszont Budán már csak tolni lehet felfelé. És eladhatatlan.

2020. júl. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látom a kérdésben, hogy a kérdező Budapesten lakna és Dobogókőre akarna felbiciklizni.

Én kezdőként egyáltalán nem akartam se Dobogókőre, se máshova felbiciklizni, munkába járásra meg röviebb kirándulásokra használtam a biciklit. Kérdező, a bicikli jó, kérdés, hogy mire akarod használni, mert nem mindenre jó.

2020. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen bringázok igaz trekkinggel és nem országútival, budapesti is vagyok, de a Dobogókő épp az a hely, ahová nem szívesen tekernék fel, méghozzá a forgalom miatt nem. Mármint nyilván az országútra gondoltok egy ilyen bringa esetében, és nem valamely földútta.
2020. aug. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha már Dobogókő; Nem kell a főúton menni, Szentendre felől az erdőgazdasági út (Dömörkapu felől) jó darabig aszfaltos. A többi meg edzettség kérdése. Én fiatalon 6 sebességes városival felfelé a főúton az Esztergomi elágazásig bírtam. Onnan már hol toltam, hol tekertem..:) Most meg eléggé elhagytam magam, pár éve alig bringáztam, így már egy kisebb budai domboldalnál is megszívat a 6 sebesség. Síkra viszont szerintem egy egyszerű, olcsóbb bringa is megfelel.
2020. aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!