Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi szerintetek a legkenyelmese...

Igen, én vagyok! :) kérdése:

Mi szerintetek a legkenyelmesebb ülés amit lehet kapni bringára? Valami zselés vagy memória habos csodát szeretnék venni, hogy boldog legyen a prosztatám a hosszú utakon.

Figyelt kérdés

2020. máj. 13. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Brooks B17

Ez egy acélszerkezetre feszített marhabőr nyereg, ami az egyéni anatómiához igazodik. Igaz, h nem egy kínai tömegcucc, egy brit manufaktúra gyártja, igenrégi design alapján, elég oldschool kinézetű, ill 25-30e forint az ára és nagyjából fél kiló. Régebb óta (~4 éve) használom, egyáltalán nem bántam meg, pedig nem voltam előtte se seggfájós, inkább az zavart, h zsibbadt a cerka... Van a swift változat, az keskenyebb kialakítású, jól néz ki egy országútin is akár, de az még egy 10es pluszban...Van prosztatakivágásos változat, meg titánpálcás, de az árlista nem megy fejből


Sokan azt hiszik, h a puha nyereg a kényelmes. Igen, ha kb 20 percig ülsz rajta, de sokkal jobban elzsibbadsz egy zselés nyeregben. Ne ezeket keresd hosszú távú biciklizéshez és ne az ujjaddal nyomkodd vásárláskor. Ha egyszerre nem akarsz ennyit kiadni, akkor ajánlom a használtpiacot és a próbálgatást.



Vagy amit még nem próbáltam, de szerintem jó lehet, amit egy instás hirdetésben láttam, egy műanyag hálós szerkezetű vázas nyereg, ami szintén igazodik az anatómiádhoz, rázós úton is, ez olyan párdolláros tétel, attól függ, honnét rendeled.

2020. máj. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más nyereg a kényelmes. Vegyél párat használtan vagy Aliexpressről, próbáld ki és amelyik jobb, annak a méretei és a kialakítása alapján tudsz keresni egy normálisat. Én 8 nyerget vettem, mire megtaláltam azt, amin el tudok tekerni 80-100 km-t.
2020. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Brooksról tényleg nem hallani rosszat. Nekem az Ergon nyergek jöttek még be, kivéve egyet, pont az egyik legpuhább trekking nyergüket. De például a Lidl olcsó nyergeiről is jókat hallani. Nekem még a tavalyi vagy tavalyelőttiből van egy, és tényleg tűrhető, de azért az ergon jobb, igaz tízszeres áron.

Valóban egyedi dolog, hogy kinek mi jön be. A nyereg méretére sem árt figyelni, az ülőgumók távolságát otthon is meg lehet mérni nagyjából, és ehhez mérten kell megválasztani a szélességet. A prosztatát nem azért nyomja, mert kemény, hanem mert rossz kialakítású, és/vagy rosszul van beállítva.

Az ülőbetétes bringás nadrágot tudom még javasolni, illetve a nyereg megfelelő beállítását. Rosszul beállítva a legjobb nyereg is rossz.

2020. máj. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MGéza ***** válasza:

Ezek mind jó ötletek. A bringás gatyó mondjuk talán annyira nem célszerű nagyobb melegbe, főleg ha izzadós vagy. Attól is függ mennyit szánsz rá, olcsóbban nekem bejött, sokan is használják például a Selle Monte Grappa Argot. Drágább árkategóriában meg tényleg van minden amire vágy, SQlab nyergek sem rosszak, csak ott mondjuk 70-200eur az árazás.

De ahogy írták, főleg testhelyzethez igazítani a nyerget, egyáltalán nem mindegy, míg egyenesen ülő ember majdnem két teli farpofával viseli a terhelés, addig minél jobban előredőlsz, annál keskenyebb ülőfelület kell általában.

2020. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a montimra vettem egy ilyent, plusz a bicajosnadrág ;)

[link]

2020. máj. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

Kinek mi... Mivel nincs két egyforma segg, így mindenkinek más a kényelmes.

Nem hiszem, hogy solkal előbbre vagy azzal, ha leírom hogy jelenleg egy KLS Apexet használok, ami eddig számomra a legkényelmesebb nyereg, amit használtam. Ja és nem zselés, nem habos; inkább megfelelően kemény ahho, hogy szilárdan tartsa a hátsó fertályomat...

2020. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!