Tényleg ennyit számít a fizikai erőkülönbség a küzdősportokban?
Előny, de nem mindenki tudja kihasználni.
Amúgy mi a szar közé van a kuzdősporthoz egy ilyen anime izének?
#1
Azt gondoltam,hogy a technika sokkal fontosabb.
"Azt gondoltam,hogy a technika sokkal fontosabb."
Általános tévhit. A tömeg és fizikai erő csaknem ugyanolyan fontos (ha nem fontosabb), mint a technika.
Na akkor rágjuk át kicsit a dolgot!
A technika IS és a tömeg IS fontos egy küzdősportolónak.
De nem mindegy, hogy milyen körülmények között.
Szóval én az alábbiakban rendes szabályokhoz kötött mérkőzés szerinti bunyóról fogok beszélni boxolók között mielőtt bárki belekötne.
Azt is szögezzük le, hogy a tömeg nagy előny, feltéve, hoy tudja használni a delikvens. Ha azonos képzettsegű bunyósokról van szó tehát mindkettő jár mondjuk 10 éve és az egyik akár csak 10 kilóval nehezebb akkor igazából mem sok esélyt látok, hogy a kisebb állva kihordja a meccset. Ha a nagyobb a képzettebb akkor szintén ő a favorit.
Ha viszont a kisebb a képzettebb( tehát mondjuk van egy 60 kilós aki 4 éve bunyózik és egy 80 kilós aki 4 hónapja) akkor a képzettebb harcos fog nyerni mivel ő mind a 60 kilóját bele tudja tenni az ütésbe amíg a nagyobbik csak vállból maszatol, nem tud ütőtávot tartani tehát a karhossz beli előnyet se tudja kihasználni, és mivel nem szokta még meg, hogy ütik az első komolyabb találatnál kidől.
Összességeben ennyi. Nem véletlenül vannak a súlycsoportok. Nagyon igazságtalan lenne ha egy pehelysúlyú öklözőnek egy 110 kilós álattal kéne bunyóznia. Semmit nem láthatnánk a technikai tudásából.
Utolsó és az erő vagy a tömeg fontosabb?
Vannak ezek az ázsiai súlyemelők,akik 60 kilós testsúllyal 250 kilókat emelgetnek.
Ezek jóval erősebbek sok nagydarab 110 kilós állatnál is.Ha egy kis súlyú erős ember és egy nagy súlyú gyengébb kerülne össze,akkor is a nagyobbnak lenne előnye a tömeg miatt?
Azt is leírtam. Lehet nem egyertelmű de a képzett bunyós erős. Nagyon. Ha bele tudja vinni a testsúlyát és az izmainak erejét akkor fog nagyot ütni. Ha rutinos, képzett akkor ezt meg tudja valósítani.
Ez amit írtál az az általam említett harmadik lehetőség.
Hozzáteszem még mindig boxolókról van szó. Az erőemelő ugyanannyira nem tud ütni mint ahogy a boxoló se tud hatalmas súlyokat emelni...
Igen számít , nem véletlen vannak súlycsoportok .
Szerinted ha egy szalamsúlyú ( olyan 47,6 kg-s ) csókát szembeállítanak egy cirkálósúlyú ( cirka 90,7 kg ) fazonnal , akkor ki fog nyerni . A képlet egyszerű . Minél erősebb vagy , annál több "tartalommal" töltöd meg az ütésed . Na de ha nincs jó technikád , abban az esetben nem is beszélhetünk ütésről , hanem "kalimpálásról" . Mert nemhogy a testúlyod nem tudod belerakni a támadásba , de még el sem találod normálisan a kiszemelted . De még ha véletlen be is menne , a rossz technikának hála
1 - nem lenne akkora ereje mintha helyesen csinálnád
2 - A te kezed jobban megsérülne mint az ellenfeled feje
Vagyis a technika nagyon is fontos , de hogy elérd a kívánt eredményt , erővel kell megtámogatni .
Brazil jiujitsuban mar plusz 10 kg sulykulonbseg sokat szamit.
Iletve a alam 20 kg-val konnyebb (en 60 voltam,a masik csaj 40,de ket felnott amstaffja van. Erosebb volt nalam. Akkor tudtam meg,hogy szamit ket eros kutya!)
Most boxra jarok jegyzett allami egyesuletbe: a tomeg nagyon szamit es a magassag megjobban. Lefele sokkal erosebbet lehet utni!!!
Az is szamit,h milyen az allokepessege a masiknak.
N/36
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!