Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Első gördeszka választás?

Első gördeszka választás?

Figyelt kérdés
Szeretném kipróbálni a gördeszkát, ám még csak nem is léptem rá soha. :D De hát egyszer el kell kezdeni. :) 12L vok, és az lenne a kérdésem, hogy milyet ajánlotok? Fásat? És mekkorát? Van számozva?? Ha ez segít, akkor 37-38 as a lábam. Itt melyik lenne jó első deszkának? [link] az ár mindegy, mert most csak a méretet fogom nézni. Ja és nem néz ki hülyén ha egy lán görtdeszkázik? Előre is köszii
2010. máj. 11. 20:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ez jóóóóó??? [link] a középsőt vagy a jobboldalit néztem ki. Amúgy szerintetek melyik legyen?
2010. máj. 11. 20:34
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fából készült, bikonkáv [két végén felfelé hajlított] gördeszkát vegyél! A méret az majdnem mindegy, először úgy is csak gurulni fogsz megtanulni. Mondjuk 7,5-ös az jó méret. Szóval az átlag. (Ne kisgyerekeknek valót vegyél, az fontos! Az olyan bébigurulós fazon.)

Spartan Circle helyett meg menj be legközelebbi Hervisbe, Decathlonba, ott hétezerért, de normálisabbat kapsz.


Itt találsz pár fórumot, pont a méretről, márkákról beszélgetnek (többség jófej, segítőkész egyén :D):

[link]

2010. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Ugyanabban a helyzetben vagyunk. Én is el szeretném kezdeni a gördeszkázást. És én is lány vok.

Szóval BOCSI AZ OFF-ÉRT, de... (én is megkérdezem) nem gáz ha egy lány deszkázik?

2010. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

(20:42-es vagyok)

Nem, nem gáz! Dehogyis. Igaz, hogy nem látni annyi nőnemű gördeszkást, és rengeteg a tévhit (hogy ez mind fiús, esni szerető, vadállat lány... hülye gondolat!). Ne tartson vissza, bárki bármit is mond. Ha jól szeretnétek érezni magatokat, és megtehetitek, hát hajrá. (Mellesleg én is lány vagyok, szerettem volna/szeretnék, de nem telik rá, odáig sosem jutok el, hogy vegyek egy deszkát. xD)

2010. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
óóó köszi:) de a nem felhajlított miért rosszabb? Sztem am nem gáz, csak hát ugye sokan lehet kicikizik az embert. Bár én kisebb városban lakom, és csak 1-2 a gördeszkázós. Am eddig csak görkoriztam, de már ezt is alig várom! Persze még a szüleim nem tudnak róla, előbb ki szeretném nézni a neten. Csak az a kár, hogy ilyen 7000 ft-ér nem szívesen vetetnék, mert hát ugye nem ez a fontos :D azér köszi
2010. máj. 11. 20:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért felhajlított végűt, mert azzal lehet trükközgetni, jobban rá tudsz támaszkodni, gyakorolhatod az első vagy hátsó kerekeken való menetet [manual], ha megtanulsz ollie-zni [alapugrás] és egyéb dolgokat, akkor kelleni fog az a kis hajlítás. Sőt!

Igaz, az ősrégieken ilyen nem volt, de pont azért találták fel, hogy sokrétűbb legyen a dolog. :)

2010. máj. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
és hol van a legolcsóbban ahol normális?? Vagy ahonnan meg lehet rendelni??? Mármint jó minőségű
2010. máj. 12. 11:48
 8/11 anonim válasza:

Helo!

igen egyszer el kell kezdeni.. :D

én is 12 vagyok gördeszkázok 2-éve , ha tényleg elakarsz kezdeni deszkázni komolyan akkor normális deszkára van szükséged hervis es deszkákat ajánlok azok jók kezdöknek először inkább only t és pop shovit-ot gyakorolj itt van egy két link [link]


[link]


Ja és a deszkák általában ugyanojan méretüek normál méretüt vegyél még ajánlom Spartan Ground Control

2010. aug. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nem Gáz ha egy csaj deszkázik azért nem jó az egyenes deszka mert semmit nem tudsz vele kezdeni és nem muszáj 7000-ér venni amiket küldtem jó árban vannak nekem is jelenleg olyan van és már a kick flipet is beadom
2010. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

[link]

Nézd meg ezt is.

2012. jún. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!