Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek mi lenne átlagos...

Szerintetek mi lenne átlagos havidíjjnak wing tsun kung fu-ban havonta?

Figyelt kérdés

Elkezdenék wing tsun kung fu-zni,eddig sokat gondolkodtam rajta,hogy menni kellene,nem kezdtem mégsm el. Most elkezdeném,ma beszéltem is egy kung fu edzővel aki heti 2x tart kung fut hétfőn,pénteken és két óra az edzés.

Azt mndta menjek,vár szeretettel. Viszont 7.800 ft a havidíj.

Ezt én kicsit soknak találom.

Három éve jártam aikidóra és 2.500 volt a havidíj és az is két óra volt ,ráadásul az minden nap volt.


Nem tudom. Nem valami pénzbeszedés miatt ilyen sok a kung fu?


Szerintetek mi lenne a normális ára egy kung fu havidíjjna?


Mert ez a majdnem 8 ezer nem az én pénztárcámhoz való.



2017. márc. 9. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Ilyenekre ingyen se járnék, menj ökölvívásra ha szeretnél valamit.
2017. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nyílván neked az ökölvívás jött be,ahol csak ütni kell folyamatosan,azért ajánlod nekem.

Viszont nekem nem jönne be az ökölvívás,hanem az olyan önvédelmi sport jön be ahol fogásokat,ütés kivédéseket tanítanak mint pl a kung fu.

Nem megyek ökölvívásra,sőt aikidóra sem,mert azt meg nem jól tanítják az edzők.

A kung fu érdekel és lehet az lesz,közben gondolkodtam,hogy lehet akkor is megyek,ha majdnem 8 ezer,mert aki csinálni akarja az megy ,én pedig szeretném csinálni.

2017. márc. 9. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:
6%

egy 10es legalább.

eleve ott van a edzés helyének kibérelt terem bérleti díja amit ki kell termeljen.

aztán mint edzőnek ki kell váltania a vállalkozói engedélyét és fizetni maga után havonta a járulékot,adót.

végül ott van a rád fecsérelt ideje is,amit honorálni kell.

szóval ilyen alacsony áron legfeljebb vidéken van edzés,vagy valami városi támogatást szerzett közösség építés címen,vagy hasonló.

meg eleve,ha ilyen keveset kell fizetni,akkor szenvedélyből oktat nem a haszonért,ezért is tiszteletlen dolog így hozzáállnod.

mondjuk nem mintha a kung fuban sok mindent lehetne tisztelni,mert használható dolgot ott tanulni nem fogsz,de érted most már,hogy egy ilyen dolognak költségei vannak.

2017. márc. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

"mondjuk nem mintha a kung fuban sok mindent lehetne tisztelni,mert használható dolgot ott tanulni nem fogsz"


Amihez sakálüvöltetően laikus vagy, arról miért nyilatkozol? Én ezt nem bírom felfogni egyszerűen, hogy emberek miért kezelnek tényként egyéni véleményeket, amiket ők alkottak úgy, hogy néztek az adott dologról kettő filmet. Ez köbö ugyanolyan, mintha egy idegen faj az emberekről filmek alapján informálódna. Azt hinnék, hogy minden autó egyből robban, ha nekimennek, vagy meglövik egy Uzival, aztán ha 1000 ilyen Földönkívüli lényhez odamegy egy ember és elmondja, hogy ez nem így van, csak a filmekben, akkor még az ember lenne a hülye. Korbács, amit te ajánlasz 0-24-ben stílust, a Boxot, az csak az interneten ekkora sztár. A saját szabályrendszerén kívül sehol nem tud érvényesülni más stílusok ellen! De semelyik ellen! Nyilván vannak olyan Boxoló tehetségek, mint például Mike Tyson, vagy Muhamad Ali volt, ők egy átlagos mestert bármelyik másik stílusban esetleg meg tudnak izzasztani, szabályrendszeren belül talán nyerni, de utcai körülmények között egy középhaladó Karatéka meg tudná védeni magát ellenük, mert gyorsan rárúg egyet a medencéjükre, aztán amíg az totyog hátra, addig elfut. De ha "igazságos" ellenfeleket adunk profi Boxolóknak, azaz szintén profi egyéb stílust képviselő embereket, akkor utcán nem is kérdés, hogy a Box veszít. Egy Kung-fus az egész testét edzi, technikákat gyakorol, és edz, edz, edz. Egy Karatés is ezt csinálja, egy Taekwondoos is, akkor miért nem lehet tisztelni az embereket, akik beleadnak rendesen mindent abba, amit szeretnek? Undorító, már értem barátom, hogy miért verte addig a Boxolókat utcán, amíg mozogtak (a Box utcai hatékonyságáról más stílusok ellen megint csak ennyit...).


Egyébként, kérdező! Igen, szerintem is sok, nálam speciel 6000 forint volt havonta. Én reálisnak olyan maximum 3000-ret tartanék.


Ja, és amit feljebb írtam, azok megint tények, szóval lehet rajtuk fröcsögni, a valóságon a szavak nem változtatnak. Jó a Box, de baromi messze van attól, amilyennek a neten állítják be.

2017. márc. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%

Sűrített te meg a haverjaid annyit verekedtetek már utcán hogy rátok sosem semmilyen törvény nem vonatkozik, sosem vettek elő titeket semmiért. Te beszélsz arról hogy valaki 2 filmet megnéz és eldönt valamit, mikor egy vajdasági srác írt az ottani kungfu oktatásról, erre te mint egy Szentírást, úgy kezelted, hogy az megdönthetetlenül igaz és azóta is azt hajtogatod.

Amúgy én még a te álláspontjaidat is szoktam értékelni, mert mondasz sokszor okosat, de néha akkora fszságot, hogy nemtudom sírjak-e vagy nevessek.

2017. márc. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

"a Boxot, az csak az interneten ekkora sztár. A saját szabályrendszerén kívül sehol nem tud érvényesülni más stílusok ellen! De semelyik ellen! Nyilván vannak olyan Boxoló tehetségek, mint például Mike Tyson, vagy Muhamad Ali volt, ők egy átlagos mestert bármelyik másik stílusban esetleg meg tudnak izzasztani, szabályrendszeren belül talán nyerni, de utcai körülmények között egy középhaladó Karatéka meg tudná védeni magát ellenük, mert gyorsan rárúg egyet a medencéjükre, aztán amíg az totyog hátra, addig elfut. De ha "igazságos" ellenfeleket adunk profi Boxolóknak, azaz szintén profi egyéb stílust képviselő embereket, akkor utcán nem is kérdés, hogy a Box veszít. Egy Kung-fus az egész testét edzi, technikákat gyakorol, és edz, edz, edz. Egy Karatés is ezt csinálja, egy Taekwondoos is, akkor miért nem lehet tisztelni az embereket, akik beleadnak rendesen mindent abba, amit szeretnek? Undorító, már értem barátom, hogy miért verte addig a Boxolókat utcán, amíg mozogtak (a Box utcai hatékonyságáról más stílusok ellen megint csak ennyit...).


Ja, és amit feljebb írtam, azok megint tények, szóval lehet rajtuk fröcsögni, a valóságon a szavak nem változtatnak. Jó a Box, de baromi messze van attól, amilyennek a neten állítják be."


SűrítettBalf/sz jó lenne ha leszállnál erről a küzdősport/harcművészet témáról, mert amiket írsz olyan szinten baromság, hogy az már fáj. Te feleannyit nem kungfuztál mint én, magáról a kungfuról sem tudsz semmit sem. Ahhoz is síkhülye vagy és isteníted, indokolatlanul és erőltetve.

Az olyan kijelentés, hogy Tysont vagy Alit lazán le tudja utcán rendezni egy közepes szintű karatés, az pedig a hülyeség ne továbbja. Téged egy olyan is megp*csázna aki 2 hete kezdett el bokszedzésre járni és egy keze van. A valóság fiam az az inkább, hogy a kezdő bokszoló veri el a 2 és 3. mesterfokozatú wing tsun mestert. Az 1. mesterfokozatú mókusboxolót pedig az átlagember is elveri.

A Te haverod soha semmilyen boxolót nem vert el, mert egy ugyanolyan kis szutyoktinédzser 17 éves csicska gyerkőc, mint te.

Levegő fiam, ha te az óceán közepéről ugranál ki egy csónakból, te akkor is víz mellé esnél.

2017. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!