Wado ryu karatéban milyen övek vannak, és kb. mennyi idő megszerezni őket?
SűrítettLevegő! levegőbe beszélsz!
Oyama halála után ezerfelé szakadt a kyokushin karate. Minden önjelőlt vezető a saját ize szerint alakította át, tett hozzá vagy elvett. Oyama halála után Nishida lett az elnök, ö vissza akart kanyarodni a régi kyokushinhon. Kyokushin azért is lett nagy karate stilus, mert Oyama engedte a nagy küzdelmeket, és mivel az sok embert csábitott a kyokushinhoz, egyre jobban a versenyeztetésé lett a fő cél. Régi tradiciós kyokusint meg mellőzték.
Legnagyobb kyokushin szervezet a Shinkyokushin a régi IKO2. Csak itt a versenyeztetés a fő cél, igazi budo karateval nem nagyon lehet találkozni.
Magyarországon ezek a legnagyobbak:
Magyar Karate Szövetség I.K.O. Kyokushin-kai Stílusszervezet.
Magyar Kyokushin Karate Szervezet, azaz Shinkyokushin, Furkó Kálmán vezetésével.
Magyar Kyokushin Karate Szövetség, Adamy István a vezető
Ebből is látszik, a régi Magyarországi honositók is külön utakon járnak. De menjünk tovább.
International Budo Kai Kan IBKK
International Budo Kai
Hoppá, Budo Kaiban is volt már egy szakadás! :)
Oyama Karate Kyokushin Hungary
Magyar Kyokushin Karate Seibukai Szervezet
Ezen fellül, létezik még, lehet nálunk is
Seidó
Shidókan
NIKO Ashihara Karate
Ashihara International
World Oyama Karate
Sok mindenben közös, de annál több mindenben különböznek egymástól. Shinesek a régi oyama féle küzdelmet csinálják, fejütés nincs pl. Van ahol van földharc, némelyiknél a fogás engedélyezett, már-már kempo vagy mma filingel, fejütés van. Seibukai inkább a tradiciós karatet részesiti előnyben, olyan Gojo_ryu felé kacsingatva, a szervezeük elnöke 9. danos Gojo-ryuban is, na ő volt az IKO2 régi elnöke is aki vissza akart kanyarodni ahoz amit Oyama anno megálmodott.
Szóval ezért kérdezem, melyik kyokushin! :)
Ja és meg sem emlitettem a Global Kyokushin magyar agyszüleményt a Hunkyokushinnel együtt.
Tehát aki bunyozni, versenyezni akar, az is megtalálja a maga dojo-át, de az is aki inkább az utcai önvédelemet részesiti előnyben, de azért megkapja küzdő edzésen a maga combosát.
Földharc volt e benne, az passz, szerintem nem, mert a karatésnak állva kell maradnia, ezt tanulja. Földrevitel az van, hisz majdnem 100%-ba ez a lényeg. Majdnem minden technika, formagyakorlat és a formagyakorlatból kiragadott részek tanulmányozása, azaz a bunkai, erről szól.
Oyama valóban 4. danos volt judoban. Beletett e valamit? Minden biztosan.
Meglestem a különféle Kyokushin szervezetek vezetők életpályáját. Picit mosolyogtam is. Adamy István 9. danos. Az IKO2 korábbi elnöke viszont csak 7. :)Ezen elmosolyodtam, hogy Adamy mennyivel tudhat többet mint az, aki kisgyerek kora óta Oyama meleltt tanult. Ráadásul van neki elég magas dan fokozata Gojo-ryu karateban, Kobudo-ban és a tradiciós jiu-jitsu-ban is.
Bár ahogy ismerve a hazai aranycsikok hajszolását, nem az számit ki mennyit tud, mennyire van elmélyedva a karateban, hanem kinek milyen fizimiskája van. 3. danról kap egyből 5. dant mert csak? Vagy azért kap 5. dant mert korábban birkozott? Áldom az eszem, hogy régen kiszáltam ebből a majomkodásból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!