Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a bokaszalag szakadással?

Figyelt kérdés

Részleges külső bokaszalag szakadást szenvedtem, és kiváncsi vagyok, hogy az előírt 1 hónapos pihentető bokarögzítő után mennyi idő mire a sziklamászás illetve a szörfözés újra menni fog?

Válaszokat előre is köszi


2010. ápr. 11. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nos, 10 alkalmas a gyógytorna általában... utána már el lehet kezdeni fokozatosan az edzést. Nekem csak bokaszalag húzódásom volt (1 hónap gipszben), de én 3 hónap után is szenvedtem vele. Figyelj arra, hogy ne terheld túl. Ha nem olyan fontos az edzés, akkor finom tornáztatások mellett várhatsz 2-3 hónapot is.
2010. ápr. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Részleges külső bokaszalag szakadásom volt nekem is ---Novemberben. Nagyon fontos, hogy ne terheld túl és sokat pihentesd! Emellett nem árt, ha minden nap (mondjuk este, vagy amikor a legtovább tudod) borogatod vagy jegeled, amíg teljesen le nem megy a duzzanat.

Én mindezt nem vettem elég komolyan és sajnos még mindig fel van dagadva egy kicsit, és nagyon gyenge is. Csak múlt héten kezdtem újra edzésre járni.

2010. ápr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én egyből orvoshoz mentem vele, én begipszelte szóval nem tudom borogatni:) Holnap szedi le a fekvőt és meglátjuk milyen állapotban van és akkor rak rá 3 hétig járót.
2010. ápr. 14. 10:59
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem is volt valami hasonlóm, én viszont nem mentem el vele orvoshoz, ezért nem tudom, pontosan mi volt. Úgy történt, hogy foci közben aláfordult a bokám, hallottam egy jó nagy "pattanást", aztán annyi, elkezdett fájni eléggé. Lementem agonizálni a pályáról, aztán egy jó 10 perc múlva visszamentem focizni, de nagyon nehezen léptem és fájt is, csak "totyogni" tudtam :D Nem sokkal később jól be is dagadt. Sajnos nem engedhettem meg magamnak, hogy pihentessem, úgyhogy el se mentem orvoshoz. Minden reggel kínszenvedés volt az első 100 méter, amit gyalogoltam, de aztán viszonylag bemelegedett a lábam, minden reggel tekertem rá ilyen nadálytő kenőcsös kendőt és ez így ment olyan 6 hétig. Tehát 6 hét után kezdtem el kocogni, aztán focizni.


Néhány lesérülés napján készült kép, ha már nem tudom mi történt a bokámmal, hátha meg tudjátok mondani:


Az ép bokám:

[link]


A huncut bokám:

[link]

[link]

[link]


Szóval nekem 6 hét alatt ez rendbejött teljesen úgy, hogy gyalogoltam vele mindennap. Ha valaki tudja, mire hasonlít ez (rándulás, részleges szakadás, stb.), az légyszi ossza meg, mert régóta kíváncsi vagyok :)

2010. ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát az enyém pont ugyan így nézett ki, és arra most azt mondják hogy szakadt:) Hogyha sétálgattál vele akkor szerintem csak részleges:D
2010. ápr. 15. 11:18
 6/8 anonim ***** válasza:

13:41!

6 hét? 4 hét alatt gyógyul, ha pihenteted, nyom nélkül...

Erről a képről nem lehet megmondani, hogy szakadás, vagy részleges. Mindegyik nagyon bedagad, sőt, rándulás esetén is úgy bevérezhet, hogy képtelenség ráállni. De ha kíváncsi vagy, egy röntgen megmutatja. Ha elszakadt (részlegesen v teljesen) a szalagod, ott meszesedés lesz látható.

2010. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
majd ha legközelebb történik valami, megröntgeneztetem egyben :) Akárhogyis, nekem kb. 5-6 hét után (nem számoltam) jött teljesen rendbe, utána kezdtem kocogni, focizni. Mondjuk nem igazán pihentettem.. ettől függetlenül lehet, hogy 4 hét után már bátran focizhattam volna, én csak a tapasztalataimat írtam le.
2010. ápr. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem teljesen elszakadtak a külbokaszalagjaim. 3 nap múlva derült ki, hogy szakadtak, addig kaptam sínt - fekvőgipsz formájában - aztán a balesettől számított öt nap múlva meg is műtöttek. Pár hétig bíbelődtem vele, de az eset után másfél hónappal terhelhettem is a lábam, 3 hónap után (azaz most, a napokban) ismét elkezdtem edzeni. Nem jártam gyógytornászhoz, meg semmi, és jelenleg edzésen - mivel alapozás van - elég sokat futunk, de hálistennek nem fáj, és be sem dagad a bokám. Szóval szerintem sikeres volt a felépülésem.
2011. júl. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!