Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Pár verekedős kérdés?!

Pár verekedős kérdés?!

Figyelt kérdés

Egy magyar katona, vagy rendőr mennyire képzett a verekedésben ?

Elbánna egy profi bokszolóval ?

Semmi különleges alakulat, csak átlagos.

És egy különleges alakulatos katona vs Mike Tyson ?

Tudom hogy a katonának az élete függ a harc tudásától, de Tyson is sokat harcolt az utcán is, meg nem az a pontozgatós féle!


És egy nagyon jól képzett katonának, pl Ranger, Delta Force lenne esélye 3-4 átlag ember ellen, akik nem sportolnak, de azért nem is nyomorékok ? (pl 3 180 cm magas, 75 kg-os ember.)


És egy 10 éve bokszoló ember, akár profi is, mondjuk 80 kg, 182 cm, van esélye 2-3 180 cm-es 75 kg-os emberrel szemben ?



2016. febr. 16. 16:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Van itthon is olyan különleges alakulat, ami felér a legendás navy sealel, sőt 2011-2013ig több sikeres bevetésük volt afganisztánban, mint a legendás SAS-nek. Amerikai felszereléssel dolgoznak, és az elején a rangerektől is jöttek a kiképzők. Olvass utánuk(34.BLKMZ), mostmár (KRE) néven működnek.


Egy átlagos magyar honvéd, illetve egy átlagos magyar rendőr minimálisan képzett a pusztakezes közelharcban. Kis ju jitsut tanulnak, de ennyi. Ezért is elvárás mostmár egyre több helyen valamilyen küzdősportos múlt, amit egyesületi igazolással kell csatolni a jelentkezés mellé.

Egy profi boxolóval pusztakézzel nem nagyon bánna el, talán ha földre tudnák valahogy vinni, de én a boxolóra szavazok. Ha a rendőrnek vagy katonának sikerül földrevinni, ott a boxolónak vége, de szerintem egy profi előbb csapja le. Különleges alakulatból is annyi van mint a fene. Van olyan különleges alakulat, ami a büdös életben nem fog lövöldözni, mert a víz alatti robbanószerkezetek hatástalanításával foglalkozik.

Gondolom itt te a tipilus rambókra gondolsz. Akármekkora bunyós is Tyson, van olyan katona az (izraeli kommandónál, specnaz, navy seal, delta force stb.), de még a magyar honvédségnél is, akinek nem adnék többet 5 másodpercnél, hogy Tysont megölje ( nem kiüsse), ezeken az alajulatokon belül is vannak olyan magasan képzett közelharc ( mestereknek nem mondanám, mert jóval az átlagos és elcsépelt mester szint fölött álnak) tudású katonák, akik nap, mint nap, (főleg az izraeli kommandónál) hatástalanítanak pusztakézzel, vagy késsel, a lényeg hogy közelharcban veszélyes, szintén képzett terroristákat. Rengeteg olyan helyzet van amikor, egy ilyen speciális katonának nincs lehetősége lőfegyvert használni, mondjuk sok a civil, vagy azonnal leleplezné magát.

Szóval igen, egy ilyen különleges katona, pláne aki a közelharci likvidálásra van "szakosodva" az gond nélkül bánna el Tysonnal(akinek mégegyszer hatalmas tisztelet.


Pusztakézzel 3-4 agresszív ember ellen ezeknek a kommandósoknak is kell a szerencse, szerintem bele se mennének egy ilyen 1v4 fightba. Bár én szubjektív vélemémyem szerint, a hivatásos mellé tenném itt is a voksomat, ha mindenképp szavaznom kéne.


Egy profi boxoló, képzett ökölharcos, el tud hajolgatni 3-4 ember ütése elöl, itt is a körülményektől és a szerencsétől függ. Ha körbe tudják állni, akkor már bajban is van. Egy nehézsúlyú profi, Tyson például, viszont egy tank, annak az átlagember kidől az első ütésétől.

2016. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!


Szóval egy átlag katonát, rendőrt elver a bokszoló ha az a rendőr/katona a kiképzésen kívül mást nem csinált.

Viszont az elitet már nem.

Az átlagember ellen pedig mind a kettő írtó fölénnyel indul.

2016. febr. 17. 17:46
 13/16 anonim ***** válasza:
Így van.
2016. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. febr. 17. 18:04
 15/16 anonim ***** válasza:

Magyar katona vagy rendőr szerintem el lenne verve egy profi bokszoló által ha 1v1. A legtöbbjük űz valamit munka mellett, de nem profi szinten. Egy tényleg profi bokszoló szerintem legyűrné őket.


Különleges alakulatos katona szerintem szétverné Tysont, még akkor is, ha a legjobb formáját nézzük. A különleges krapek nem állna le vele öklözni.


Egy nagyon jól képzet katona (Renger, Delta Force) szerintem elkenné annak a háromnak a száját. Ezeket úgy megtanítják ölni szerintem, hogy simán kinyírná őket.


Egy 10 éve bokszoló ember meg egy kis szerencsével elverhet 2-3 embert.

2016. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. febr. 19. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!