Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha valaki éveken át bokszolt,...

Ha valaki éveken át bokszolt, az mindig tud majd verekedni?

Figyelt kérdés

7 évig bokszoltam, 90 kg felett volt mindig a súlyom.

Évek óta nem edzettem, alig 80 kg vagyok, semmi látványos izom nincs rajtam.

Az a 7 éves izom, ami feljött rám szinte lenullázódott.(beteg voltam sokáig)

Nem verekedtem az utcán sohasem, de a teremben az edzőn kívül csak 2 ember volt aki eltudott gatyázni, volt még pár akit elvertem egyszer,máskor meg ő engem.A többivel nem volt gond, pedig ők sem voltam rosszak.

Sosem lettem volna bajnok, abszolút amatőr voltam, de ott legalább a jobbak között tartottak számon.


Mostanában már azon is elgondolkoztam,hogy ki ne tudna megverni?Mindig attól félek,hogy az utca embere is simán leütne, mert mindenem odalett, kicsi a karom, a súlyom is, nem vagyok formában.

Nem akarom kipróbálni, de vajon a tudás, és a mozdulatok, meg a gyorsaság megmaradt ezek után is az emberben, vagy minden veszett?


(azért egy szórakozóhelyen mindig akad valaki aki bele köt az emberbe, és nem örülnék ha egy hadonászó, nulla tudással bíró fazon is megcsapna)


2015. dec. 28. 13:24
 1/4 Cortez70 ***** válasza:
Szerintem a technika ott van nálad most is. Gyorsaságban, állóképességben kophattál meg egy kicsit.
2015. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 aikiboxer ***** válasza:
100%

Az amatőröket gond nélkül lecsapod, a box edzőterembe viszont pár hétig csak oxigénsátorral együtt tanácsos lemenni. :))


A technikai tudásod megvan, de az ütéseid is valószínűleg pontatlanok és erőtlenek, kell egy pár hét regenerálódás.


De ez szinte mindennel így van.

2015. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem gyakorolja az ember, akkor elkopik minden. Én még csak 7-8 hónapja verekedtem utoljára, de most érzem, hogy az akkori énem hülyére verné a mostanit. Úgyhogy biztos visszaestél rendesen, de 3-4 menet után a mozdulatok, a technikák és a rutin újra előjönne, pláne éles helyzetben, ahol talán az életedért harcolsz.
2015. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem maximum 1 hónap alatt heti 2-3 esetleg 4 edzéssel simán vissza fogsz rázódni, mégegyszer ennyi idő erőnléttel pedig az ütéseid is kőkemények leszenk.
2015. dec. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!