Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Első airsoft. Vélemény?

Első airsoft. Vélemény?

Figyelt kérdés

A következő fegyvert néztem ki első airsoft puskámnak. Esetleg valaki, aki ért hozzá, tudna vélemény/tapasztalatot/pár jó tanácsot írni? :)

Köszönöm előre is.



2015. dec. 12. 23:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Lemaradt a fegyver: Replica Sniper MB03
2015. dec. 12. 23:10
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első fegyvernek semmiképpen se mesterlövészpuskát, főleg ne Well-t. Inkább egy JG36-ot vagy Cyma AK-t javaslok.

Jó ideje airsoftozok, ha tanács kell írj rám.

2015. dec. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Én is osztom az első véleményét! Egy jó kis G36, vagy AK-47 és mehetsz is, azok nagyon jók. Ha jön Magyar Honvéd is, akkor rá ne hallgass, mert ő majd az M4-et ajánlja, ami a valóságban is egy kalap shit, de airsoftban méginkább. :)
2015. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdésnek én se ajánlánék mesterlövész fegyvert. Legfőképp azért nem, mert az a szerepkör korántsem olyan egyszerű és könnyű, mint pl a különböző jűtékokban (Call of duty és társaik). Rengeteg türelem kell hozzá, többet rejtőzködsz és vársz, mint lősz, megeshet az is, hogy egyetlen lövést sem adsz le az adott kör/játék alatt. Persze megvan a maga izgalma, de sikerélményt csak hosszabb idő elteltével ad.

Ahogy a többiek is mondják, első fegyvernek g36, vagy ak-sorozat valamely tagja teljesen jó választás, újonnan és használtan is rengeteg verzió, korrekt árban elérhető. És egy picit elkalandozva:

Egy korábbi kérdésnél olvastam a két kolléga szóváltását, hogy m4 így, meg úgy. Élesben rossz, airsoftban rossz, stb. Megosztom hát esetem, hogy a kedves kérdezőnek is hasznára váljon.

Durván öt éve airsoftozom. Első fegyverem történetesen egy m4 volt (DBoys). Használtan akadtam rá, igen jó árban. Korábban már kezemben volt egy-két fegyver és a tapasztalatokból kiindulva esett az amcsi villámló botra a választásom. Kézbe ilett, az állítható tusa miatt kényelmesebb volt, mint az ak, súlya is volt, nem éreztem búcsús fegyvernek. Közel gyári állapotban, hibamentesen használtam, nyári melegben és kint a mínuszokban, hóban is (videókon is látható). Rendszeresen karban tartottam, szétszedtem, kentem, amikor kellett. Később kapott bele pár alkatrészt, de azt sem azért, mert eltörött volna, hanem mert fejleszteni akartam kicsit (teli henger, alu nózi, új hop-up gumi, ilyesmi). Új szerelembe estem, így egy hónapja lecseréltem, viszont még mindig tökéletesen muzsikál, öcsém keze alatt (még mielőtt jönnének a gondolatok, hogy kisöcsi: 19 éves és szerződéses katona (ha már honvéd és fegyvertapasztalatok)).

Az airsoft fegyverekben leginkább csak külsőleg van különbség. Nomeg annyi, hogy az ak-ban pl v.3-as, az m4-ben v.2-es gearbox van. Na és? Az se olyan egetverő különbség.

Egy v2-es box szétszedve: [link]


Egy v3-as gb: [link]


Mindegyik típust lehet faragni, mindegyiknek vannak gyerekbetegségeik, előnyük-hátrányuk. A külsőség pedig egyéni ízlés kérdése.

Tehát a kedves kérdezőnek csak annyit tanácsolok: Menj el egy üzletbe, vagy játékba és fogdosd meg a fegyvereket, próbálgasd, tarts velük célra, stb. Ha játékra mész ki, nyugodtan érdeklőtj a kint lévőktől, mik a tapasztalataik, örömmel mesélnek fegyverükről, talán még egy jó üzletet is ki tudsz fogni.

2015. dec. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. :)
2015. dec. 13. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!