Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportot űzők! Előfordult...

Küzdősportot űzők! Előfordult már, hogy a gyakorlatban is hasznát vettétek a tudásotoknak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például arra, hogy megtámadtak téged vagy valaki mást a környezetedben.

Vagy esetleg - ugyan kevésbé extrém példa, de fontos lehet- pont olyan fizikai képesség kellett egy probléma megoldásához (reflex, erő, ügyesség...stb.), amit a küzdősportnak köszönhetően sajátítottál el.



2015. aug. 17. 01:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Aha
2015. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 aikiboxer ***** válasza:
62%
.Cyan. ellen rendszeresen be kell vetnem.
2015. aug. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 LLLaci válasza:
76%

Ha éveken át gyakorolsz egy küzdősportot, akkor az egy idő után meghozza gyümölcsét. Jobb reflexek, állóképesség stb...

Személy szerint nem egyszer volt rá szükségem, hogy megvédjem magam.

Bárkivel megtörténhet bármi, sok a kötekedő alak a szórakozóhelyeken.

2015. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok versenyen vettem részt és nagyrészén helyezést is elértem... Ez szerintem gyakorlati haszna volt...
2015. aug. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyetlen egyszer kellett megvédenem magam szórakozóhelyen, kazah birkózók ellen, mindkettőt leütöttem, igazából majréból, mert nagyon megijedtem tőlük, amikor meg akartak verni. 16 éves voltam, nem voltam egy nagy bulizós típus akkor még - most meg már nem vagyok az :D. Akkor űztem az ökölvívást 4 éve, szinte ösztönből jött minden ütés. Amikor leütöttem őket, sírva fakadtam :D Annak ellenére, hogy továbbra is űzöm ezt a sportágat - nagyon régóta már csak hobbi szinten -, nem szeretem az erőszakot, de igazából nagyon nem is szoktak belém kötni, gondolom, látszik rajtam, hogy rendes gyerek vagyok (meg jó kiállású :D), szerencsére nagyon ritkán kerülök bele konfliktusba, de ha belekerülök, azt jól tudom kezelni, ha nem tudom kezelni, akkor inkább elmegyek, és baromira nem érdekel, hogy csicskaság, vagy se, szerintem hülyeség felvenni a fizikai konfliktust utcán, én is komolyabban megsérülhetek, és ő is komolyan sérülhet, én meg egyiket sem akarom. Nem szeretnék kórházba, hullaházba kerülni, illetve nem szeretnék magyarázkodni a rendőröknek, meg a sérült személy szüleinek, szeretteinek.


Egyébként mostanság nem is igazán kerülhetnék ilyen helyzetbe, nem járkálok folyamatosan durva környéken, szórakozni már csak kulturált helyekre járok, nagyon komolyan soha nem részegedtem le, és szerintem ez így helyes.

2015. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Szerintem sem csicskaság, sőt! Értelmes, felnőtt módra gondolkodó ember hacsak lehet, elkerüli az erőszakot. Ez alap szerintem.
2015. aug. 29. 01:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!