Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha meglenne siklóernyőzésről...

Ha meglenne siklóernyőzésről a vizsgám, akkor, arra és akkor repülhetnék amerre csak szeretnék?

Figyelt kérdés

Vagy csak bizonyos helyeken szabad felszállni és repülni?

Hogyan kezdesz neki a repülésnek, van ennek vmi. procedúrája?


2010. márc. 8. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugye ezt most nem kérdezted komolyan? :D :D :D Ha meg lesz a vizsgád akkor tudni fogod. Tekintve, hogy a tananyagnak részét képezi, hogy hol mikor és milyen feltételekkel lehet ernyőzni.
2010. márc. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Hát az akkor és arra repülést legtöbbször a természeti jelenségek és az adottságok határozzák meg (szél, eső, hegy, csörlőpálya). Persze ha háti motoros ernyőre gondolsz, akkor ott nem kell se hegy sem csörlő. Milyen procedúrára gondolsz? Nem kell felszállási engedély, vagy ilyesmi, de BP környékén meg még néhány helyen vannak légterek ahol nemlátnak minket szívesen.

Amennyiben további kérdésed van, írj bátran, vagy keress föl egy siklóernyős klubbot.

Remélem nemsokára te is velünk repülsz.

2010. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Feltett szándékom, hogy minnél hamarabb letegyem a szükséges vizsgákat. De először gyűjteni kell rá.. :).

BELE AKAROM LÓGATNI A LÁBAM A FELHŐKBEE!!

Egyébként, igen...arra voltam kíváncsi, hogy kell-e mindenféle papírt, engedélyt igényelni, ha repülni szeretne vki. Természetesen nem a jogosítványra gondoltam, az alap, hogy kell. Az lenne, a legszebb, ha nem lenne bürokratikus még ez is, és csak találomra kimenne az ember egy domboldalra és arra menne /repülne/ amerre lát. :)

2010. márc. 23. 11:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Először egy 'A' vizsgát kell tegyél ami kb 50ezer Ft körül fog kijönni. Ez arra jogosít fel, hogy felsétálj egy domb tetejére és onnan leereszkedj a tövébe. Ha ez megvan, készülhetsz 'B' vizsgára azzal már repkedhetsz ide-oda. :)

Több infó: www.paramania.hu

2010. márc. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi
2010. márc. 25. 13:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy majd ott megtanítják neked, hogy felhő közelébe nem nagyon érdemes menni:D
2010. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 07-20 22:06

Akkor ezek szerint te nem tanultál siklóernyőzni... :) Már miért ne lehetne? Csak nem mindegy milyen...

tessék: http://www.youtube.com/watch?v=5YrPAREa1BQ

2010. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért nem, mert elveszted az irányérzékedet, és nagy a balesetek bekövetkezésének veszélye.
2010. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én már 3 éve siklóernyőzök, nemrég szereztem egy boomerang 5 ernyőt, sokat repkedek, de 3 év alatt még az ég világon senki nem állított meg hogy hé te mutasd az engedélyed...

Nem jártam semmilyen tanfolyamra, külföldi barátom jött hozzám egy hétre megtanítani a legalapvetőbb dolgokat, a többit meg tapasztaltam(tapasztalom)...

2012. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ja és azt elfelejtettem, hogy akkor repülsz, és addig ameddig kedved tartja, csak vigyázni kell ám a túl erős széllel, és legfőképp a Cumulonimbussal(zivatrfelhővel)
2012. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!