Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kicsit félek hogy korán...

Kicsit félek hogy korán megyek boksz versenyre!?

Figyelt kérdés
Na szóval állítólag mennem kell majd bokszolni, és kiszámoltam addigra még csak 6 hónapja fogok járni! Nem kevés ez ? Igaz jobb képességeijm vannak az átlagnál (fizikailag, kondiban van mit fejlődni).

2015. júl. 22. 21:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Mármint a bokszhoz vannak jobb képességeim, és fizikailag van mit fejlődni!
2015. júl. 22. 21:41
 2/8 anonim ***** válasza:
az attól függ milyen versenyre visznek és milyen típusú ember vagy, volt, edzőtársam aki pár hónap után vert meg 1-2 éve járó embereket csak azzal, hogy agresszív volt és gátlások nélkül tudott bunyózni.
2015. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
egyébként ha az átlag embereket nézzük túl kevés a 6 hónap, nem alakulnak még ki az ösztönszerű dolgok, nem fognak előjönni azok amiket amúgy edzésen lehet jól be tudsz adni.
2015. júl. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj. Tanulni mindenképpen fogsz belőle, tapasztalatot szerzel. Bízz az edződben.
2015. júl. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 aikiboxer ***** válasza:

Hány éves vagy?


Először is a kezdőket bemutatóra szokták csak vinni: a versenyek előtt van, ugyanúgy 2 perces menetek, de pontozás nélkül, hasonló tudású ellenféllel.


Másodszor is a barátságos mérkőzéseken az ellenfelet is válogatják, egyeztetnek az edzők, hogy kiegyenlített legyen a küzdelem. Nyilván ha 17 éves vagy és fél éve jársz, nem lenne fair pusztán súlycsoport alapján beosztani egy ugyancsak 17 éves, de 8 éve boxoló rutinos ellenfél ellen.


Harmadszor is a box ilyen para sport :)), kapni fogsz pár pofont, ki is fogsz kapni valószínűleg, de ne aggódj, túléled. :)

2015. júl. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
15 leszek akkor! Hát nem vagyok egy aggresszív, de versenyen felfognak szabadulni a gátlásaim, mivel ismeretlennek jobban oda merek ütni!
2015. júl. 23. 12:34
 7/8 aikiboxer ***** válasza:
Többféle taktika létezik ilyen esetben, én a helyedben elsősorban lábmunkát gyakorolnék rengeteget, és megtanulnék könnyeden elmozogni; illetve egyenest gyakorolj szerintem ütni sokat, minél hosszabbakat. Sok az agresszív stílusú versenyző, aki minimális technikai tudással üsd-vág-nem apádat játszik, magyarul csapkod össze-vissza; ellenük pont jó az, hogy hosszú egyenesekkel nyomás alá helyezed őket és finom lábmunkával irányítod. Tanulj meg hátrálva is ütni.
2015. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. júl. 23. 17:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!